Zapewne każda z Was ma swoje ulubione środki do prania czy środki czystości. Ja również. Często jednak jest tak, że mamy ochotę przetestować coś nowego, szczególnie nowość na rynku. Mnie tym razem zaciekawiła nowa linia produktów do prania – Surf. Na pewno kojarzycie reklamę w telewizji z duszkiem, która nadal jest emitowana. Głównym motywem w reklamie i jednocześnie atutem produktów marki Surf jest wspaniały i długotrwały zapach, który „trwa i trwa”.

Zanim przedstawię swoją opinię kilka słów na temat marki Surf.

Surf – producent

Pewnie nie każdy wie, że producentem produktów do prania Surf jest Unilever. Do nich należą również wszystkim znane marki Omo czy Domestos. Co ciekawe Surf nie jest nowym produktem. Za granicą był już dostępny przez dłuższy czas. Surf jest jednak nowością w Polsce.

Produkty do prania Surf

 • Kapsułki do prania Surf
  Dostępne w  wariantach :

  • do prania kolorowych ubrań (Tropikalna lilia i ylang ylang)
  • do prania białych ubrań (Biała Orchidea i jaśmin)
 • Proszek do Prania Surf
  Dostępny w  wariantach :

  • do prania kolorowych ubrań (w dwóch zapachach do wyboru: Tropikalna lilia i ylang ylang oraz Irys i wiosenna róża)
  • do prania białych ubrań (Biała Orchidea i jaśmin)
 • Płyn do prania Surf
  Dostępny w takich samych wariantach co proszek.

Każdy z tych produktów dodatkowo możemy kupić w mniejszym, średnim lub dużym opakowaniu:

 • kapsułki (15, 32 lub 45 kapsułek)
 • proszki (1,4kg – 20 prań, 2,8kg – 40 prań lub 4,2kg – 60 prań)
 • płyny (1,4l – 20 prań, 2,8l – 40 prań lub 4,2l – 60 prań)

Gdzie kupić produkty do prania Surf?

Produkty są już dostępne w wielu sieciówkach, m.in. w Rossmannie, Auchan, Chacie Polskiej, Inter Marche. Swojego czasu w Biedronce. Można spotkać wiele promocji (z racji tego, że jest to nowość). W sieci jeszcze nie ma tak dużego wyboru, ale również można upolować ciekawe promocje. Ja kupiłam w promocji kapsułki 15 sztuk w Chacie Polskiej w cenie 13,99. Dla porównania w Rossmannie są po 19,90. Aktualnie bardzo duże rabaty na produkty Surf ma też sklep internetowy Clineo.pl. Na półce w Chacie polskiej widziałam nawet takie mini opakowanie za kilka złotych (dla tych, którzy najpierw chcą przetestować;)

kapsułki surf opakowanie

Kapsułki do prania – moja opinia

W końcu czas na opinię. Testowałam kapsułki do prania kolorowych ubrań oraz kapsułki do białego. Ogólnie rzecz biorąc można potwierdzić hasło reklamowe „Czystość, która pięknie pachnie”, przy czym:

 • zapach kolorowego prania nie jest tak intensywny jak to sobie wyobrażałam, choć bardzo ciekawy – tropikalny
  Surf Color kapsulki do prania kolorowych ubrań
 • zapach białego z kolei – świetny, jeszcze przez długi czas po wypraniu czułam zapach stanika;)
  Surf White - kapsułki do prania białego
 • wśród białych ubrań prałam dość mocno zabrudzoną koszulę, niestety nie doprała się w pełni (mimo iż wrzuciłam dwie kapsułki), nie wiem natomiast czy inny proszek poradziłby sobie z tym zabrudzeniem
  Biała koszula przed i po praniu
 • ważna dla mnie kwestia w przypadku konkretnie kapsułek – to ich rozpuszczalność. I tutaj się nie zawiodłam. Po wypraniu nie pozostały żadne „gluty”.
 • opakowanie masywne (gruba folia), jedno z tych dwóch opakowań trochę ciężej mi się zamyka.

Podsumowując, myślę, że kapsułki do białego kupię ponownie. Natomiast do koloru następnym razem chętnie przetestuję coś nowego.

A Wy miałyście już okazję skorzystać z produktów marki Surf? Chętnie poznam Waszą opinię na temat proszku i płynu do prania.

Jeśli jednak wciąż się zastanawiacie po jakie środki do prania sięgnąć, zapraszam do zestawienia najlepszych kapsułek do prania

[Aktualizacja – 24.01.2017]

W związku z wieloma komentarzami pod tym artykułem dotyczącymi alergii wywołanych kapsułkami do prania, skontaktowałam się z marką SURF w celu wyjaśnienia tych zastrzeżeń. Poniżej odpowiedź, jaką uzyskałam:

W przypadkach uczuleń, trudno nam jest zweryfikować konkretną przyczynę. Produkty zapachowe nie są przeznaczone dla osób o skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Nie mniej jednak, lista alergenów jest wskazana w liście składników na opakowaniu. Zawsze w przypadku skóry alergicznej zalecamy przetestowanie Surf na mniejszej, testowej ilości prania:) Osoby, u których wystąpiły reakcje alergiczne mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia przez naszą infolinie (numer na opakowaniach produktów).

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...