Czy myśl o remoncie zamiast cieszyć – przeraża Cię? Wywołuje dreszcze i chęć ucieczki choć na kilka dni? Zapewne staje Tobie przed oczami widok kurzu na meblach i w każdym kącie, pyłu w powietrzu, resztek farb na szybach okiennych i podłodze. To wszystko przecież ktoś będzie musiał posprzątać!

Sprzątamy po remoncie – 4 dobre rady

Remont to najczęściej szpachlowanie, szlifowanie, tynkowanie, malowanie, czasem wyburzanie ścianek. Wszystkie te czynności mają sprawić, że nasze mieszkanko znów będzie błyszczeć i pachnieć świeżością a także nabierze nowego charakteru. Ale zanim tak się stanie, przed nami kilkugodzinne, gruntowne sprzątanie po remoncie.

1. Sprzątamy zawsze od góry do dołu

Zasada, której zawsze się trzymamy: zaczynamy sprzątanie od najwyższych poziomów, kończymy na najniższym. Najpierw odkurzamy sufit (tak, naprawdę!), następnie ściany, lampy, meble, okna, parapety a na końcu podłogi. Czynność odkurzania wymaga kilkakrotnego powtórzenia, ale zawsze w tej samej kolejności.

2. Najpierw na sucho, potem na mokro

Kolejna niezwykle ważna zasada, której przestrzegamy przy sprzątaniu po remoncie – wody i detergentów używamy dopiero po dokładnym odkurzeniu mieszkania na sucho. W przeciwnym razie pył po połączeniu z wodą zamieni się w uporczywe do usunięcia błoto, a to tylko wydłuży niepotrzebnie czas pracy.

3. Nie zapominamy o zakamarkach

Miej zawsze na uwadze zakamarki – drzwi, klamki, kontakty, włączniki światła. Pomimo wcześniejszego dokładnego zabezpieczenia folią malarską, pył i kurz i tak dociera w takie miejsca.

4. Odpowiedni sprzęt i środki czystości

Mopy z wiadrem, miotły, szczotki, ścierki i ściereczki, gąbki i rękawiczki – nie opłaca się tutaj oszczędzać, ponieważ to od nich zależy komfort sprzątania i to, jaki efekt osiągniemy. Wybierajmy zawsze produkty wysokiej jakości. To inwestycja, która się zwraca.

A może warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?

Czasem warto rozważyć pomysł wynajęcia profesjonalnej firmy sprzątającej, która sprawnie i szybko posprząta po remoncie. Firma taka dysponuje odpowiednim sprzętem i środkami czyszczącymi, a przede wszystkim wiedzą i doświadczeniem. Bez problemu dotrze do każdego zakamarka naszego mieszkania, skutecznie usunie pozostałości tynku, gipsu i farb oraz wszelkie zabrudzenia z podłóg. Wyczyści także okna i lustra. „Zatrudnienie firmy sprzątającej daje nie tylko lepsze efekty, ale też i szybciej posprzątane mieszkanie” – tłumaczy pan Mieszko Kastelnik z firmy sprzątającej z Katowic.

Podsumowanie

Pamiętajmy – słowa remont i sprzątanie po remoncie nie muszą wywoływać u nas dreszczy i być naszym nocnym koszmarem. Wystarczy planować, przestrzegać kilku prostych, ale istotnych zasad, dobierać odpowiednie środki czystości oraz sprzęt, a wysprzątamy mieszkanie sprawnie i efektywnie. A jeśli nadal nas to przeraża lub nie czujemy się na siłach – nie bójmy się skorzystać z usług firmy sprzątającej. To gwarancja szybkiego i dokładnego wyczyszczenia wszelkich powierzchni w mieszkaniu.

No votes yet.
Please wait...