Listwy sufitowe to niebanalny i bardzo przyjemny pomysł na udekorowanie twojego pokoju, salonu firmowego czy miejsca, w którym chcesz czuć się dobrze. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, wybierając listwy gzymsowe czy listwy dekoracyjne.

Listwy przysufitowe wracają do łask

W dobie nowoczesnego budownictwa listwy sztukateryjne przysufitowe mogą być odpowiedzią na twój problem z dekoracją salonu, sypialni, kuchni czy innego pomieszczenia w twoim domu. Dostępne w wielu kształtach i rozmiarach pozwolą ci dokonać metamorfozy wnętrza bez większego remontu. Listwa przysufitowa montowana w miejscu zetknięcia się ściany i sufitu pozwala szybko zakryć ewentualne krzywizny, pęknięcia lub po prostu może nadawać nowego – niebanalnego charakteru każdemu wnętrzu. Dotyczy to nie tylko prywatnych przestrzeni, ale również restauracji, pubów czy innych miejsc użyteczności publicznej, gdzie listwy sztukateryjne dodają niepowtarzalnego klimatu.

 

Listwy przysufitowe poliuretanowe czy listwy styropianowe przysufitowe?

Na rynku znajdziesz listwy przysufitowe gipsowe, poliuretanowe i styropianowe. To, które powinieneś wybrać, zależy przede wszystkim od twoich indywidualnych upodobań. Styropianowe listwy przysufitowe są odporne na wilgoć i bardzo wytrzymałe. Ich niewątpliwą zaletą jest waga, która w żaden sposób nie obciąża konstrukcji. Listwy styropianowe sufitowe są również bardzo łatwe w montażu. Produkty poliuretanowe są także bardzo odporne na wilgoć, przez co możesz je stosować nawet w łazienkach. Niektóre modele są przystosowane do obłych kształtów. Sztukateria sufitowa z gipsu jest bardzo piękna i znajdziesz ją w wielu wzorach. Jej cena może być najwyższa z wszystkich rodzajów listew przysufitowych. Nic dziwnego, przecież tego rodzaju elementy spotkasz na wielu odrestaurowanych pałacykach i pałacach. Sztukateria gipsowa często stosowana jest do maskowania sufitowego oświetlenia ledowego.

Jak zainstalować listwy sufitowe?

Montaż ozdób na sufit ze styropianu lub poliuretanu nie powinna sprawić ci trudności. Listwa sufitowa może zostać zamontowana dedykowanego kleju bądź śrub mocujących. Oczywistą sprawą jest, że przed montażem zmierzysz ilość metrów potrzebnych tobie produktów. Dotyczy to także wykończeń rogów pokoju, które dostępne są w dobrych sklepach. Listwy gzymsowe, które zainstalujesz w łazience powinny być zabezpieczone farbą elewacyjną, która ochroni je przed wilgocią. Pamiętaj, że większość listew produkowanych w kolorze białym możesz malować farbami bez rozpuszczalników na dowolną barwę, która idealnie pasować będzie do twojego wnętrza. Do montażu w takim miejscu jak kuchnia czy łazienka wybierz odpowiedni klej lub metalowe łączniki. Będziesz wtedy pewien, że konstrukcja w pewnym momencie nie odpadnie od gzymsu.

No votes yet.
Please wait...