Nie wiesz, jaką lampę do salonu albo do kuchni wybrać? Zanim zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z poradami, dzięki którym znajdziesz odpowiednie oświetlenie do swojego domu bez problemów!

Ile lamp powinno znaleźć się w pokoju?

To bardzo często pojawiające się pytanie w kontekście wyboru formy oświetlenia wnętrza. Aby korzystało się z niego wygodnie, warto pamiętać o tym, by wybrać nie jedną, ale kilka lamp, które pozwolą na oświetlenie przestrzeni na zróżnicowany sposób, zgodnie z naszymi potrzebami.

Jako oświetlenie główne wykorzystuje się wtedy lampy sufitowe, na przykład mogą być to lampy wiszące, plafony albo montowane w suficie oczka, listwy świetlne. Takie lampy pozwalają na całościowe oświetlenie pomieszczenia.

Poza nimi warto zdecydować się na przynajmniej jedną lampę dodatkową, zależnie od przeznaczenia wnętrza. Może być to lampa stojąca przy fotelu, lampa biurkowa, kinkiet oświetlający ściany czy grafiki. Również można zdecydować się na wybór oświetlenia dekoracyjnego, na przykład w formie małych lamp stołowych, girland świetlnych.

Jakie lampy wybrać do wnętrza?

Dobierając odpowiednie lampy do wnętrza, pod uwagę trzeba wziąć szereg czynników. Zalicza się do nich przede wszystkim:

  • Rodzaj lampy – zależnie od miejsca jej zamontowania, a także funkcji, jaką ma ona spełniać.
  • Liczba punktów świetlnych – gdy pomieszczenie jest większe, w takim przypadku należy zastosować w nim więcej punktów świetlnych, gdy było odpowiednio doświetlone.
  • Styl lampy – nowoczesne lampy, na przykład jak lampy Vibia – https://designd10.pl/vibia świetnie nadają się do współczesnych aranżacji, natomiast do klasycznych można wybrać te o tradycyjnym wyglądzie.
  • Sposób montażu lampy – należy zwrócić na niego uwagę, by nie okazało się, że jej montaż będzie trudny albo niemożliwy.
  • Rodzaj oświetlenia – wybrane modele lamp wyposażone są już we wbudowane diody LED, dlatego należy zwrócić uwagę na jego parametry, natomiast w przeciwnym przypadku na typ żarówek przeznaczonych do lampy.
  • Wymiary lampy – w małym wnętrzu zbyt duża lampa będzie mogła dać efekt jego przytłoczenia, natomiast zbyt mała w dużym salonie nie będzie dawać właściwego oświetlenia i będzie wyglądać nieestetycznie.

Gdzie warto kupić lampy do salonu?

Dzisiaj coraz więcej osób kupuje lampy do salonów w sklepach internatowych. To tam można znaleźć szeroką gamę ciekawych modeli, także niedostępnych w stacjonarnej sprzedaży. Również są to lampy uznanych marek zagranicznych, na przykład jak wspomniane nowoczesne lampy Vibia, które można kupić bez wychodzenia z domu.

No votes yet.
Please wait...