Praca biurowa to zajęcie, podczas którego przez 1/3 doby siedzimy w zamkniętym pomieszczeniu. Łączy się to zazwyczaj, ze zbyt małym natężeniem światła naturalnego, a za to zbyt dużym natężeniem niebieskiego z monitorów. To wszystko sprawia, że pracownicy często narzekając na nieodpowiednie męczące dla oczu, ale i ogólnie warunki pracy.

Dlaczego lampy do biura wiszące i stojące muszą być odpowiednie?

Odpowiednie lampy do biura – wiszące i stojące – to nie tylko element, o który pracodawca powinien zadbać, ale też musi zgodnie z zadbać przepisami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej dotyczących ogólnie Bezpieczeństwa i Higieny pracy oraz Polskimi Normami. Niestosowanie się do tych przepisów zagraża zdrowiu pracowników.

Ledowe lampy do biura wiszące i możliwości wyboru

Nowoczesne oświetlenie bazujące na świetle dawanym przez diody LED jest oświetleniem, które pomimo dużych możliwości natężenia światła, jest przy okazji energooszczędne. Ale to nie koniec jego zalet.

Zakup lamp wiszących ledowych to najlepszy sposób na dobranie ich pod wystrój biura, sal konferencyjnych czy innych miejsc pracy. W przeciwieństwie do standardowych lamp i abażurów, diody LED mogą być oprawione w różnego rodzaju oprawy. W ten sposób można wybierać spośród setek pomysłów. Od lamp przysufitowych – plafonów, które nadają pomieszczeniu minimalistycznego i modernistycznego stylu, przez nowoczesne lampy o fantazyjnych kształtach, aż po takie lampy do biura wiszące, które na pierwszy rzut oka wyglądają jak klasyczne abażury nigdy zasilane standardowymi żarówkami.

Lampy do biura wiszące i ich wpływ na oświetlenie pomieszczenia

Wspomniane wcześnie przepisy mówią dokładnie o tym, jaki rodzaj natężenia światła powinien być w konkretnych miejscach biura. 500 lx (luksów) to minimum w przypadku standardowych stanowisk biurowych, gdzie odbywa się stała praca, pisanie na komputerze lub ręcznie oraz spotkania. 300 lx to wymagane oświetlenie dla recepcji i miejsc, w których segregowane są dokumenty, a 200 lx wystarczy w archiwach. Warto wspomnieć, że termin luks oznacza rozkład jednego lumena na metr kwadratowy.

Jednak przechodząc do mniej technicznych zagadnień… lampy do biura – wiszące w pełni nowoczesne to możliwości, które doskonale spełnią wszystkie wymagania i przepisy. Szczególnie jeżeli mowa o lampach LED, które świetnie rozpraszają światło. Warto przejrzeć możliwości szukając oświetlenia ogólnego do biura. Szczególnie jeżeli też zależy nam na dobranym pod wystrój designie.

No votes yet.
Please wait...