Łóżko to nie tylko główny mebel w sypialni, ale również miejsce, w którym człowiek spędza około 8 h każdego dnia. Podczas jego wyboru liczy się więc rozmiar, sposób wykończenia oraz design, czyli cechy, dzięki którym codzienny wypoczynek będzie komfortowy dla ciała i umysłu.

  1. Łóżka tapicerowane
  2. Łóżka kontynentalne
  3. Łóżka drewniane

Idealne łóżko do sypialni łączy wygodę i stylowy wygląd. Uwagę trzeba zwrócić na materiał, z którego zrobiona jest rama, wytrzymałość stelaża oraz odpowiednio dobrany materac. Nie bez znaczenia pozostaje także zagłówek, szczególnie dla tych, którzy w łóżku lubią czytać lub korzystać z komputera – zagłówek pozwala robić to w pozycji siedzącej.

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane nie wychodzą z mody już od kilku lat. Ich niekwestionowaną zaletą jest możliwość swobodnego wyboru kolorów tkaniny obiciowej – gama jest bardzo szeroka, co sprawia, że odpowiednio dobrane łóżko tapicerowane będzie wyglądało perfekcyjnie, a przy tym bardzo ciekawie w każdej sypialni. Wybrać można nie tylko kolor obicia, ale również jego fakturę i rodzaj, przez co łóżko staje się meblem spersonalizowanym i dopasowanym do preferencji właściciela. Współcześnie wybierane tkaniny obiciowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na przecieranie, dlatego łóżka przez długi czas zachowują atrakcyjny, estetyczny wygląd. Można też wybrać tkaninę plamoodporną, która znacznie ułatwia utrzymanie mebla w czystości, a do czyszczenia wystarczy wilgotna, bawełniana ściereczka.

Dodatkowym atutem łóżek tapicerowanych jest ich szkieletowa budowa. Dzięki niej można z łatwością dopasować niestandardowy rozmiar łóżka do wymiarów pokoju – duże do dużej sypialni, a małe do małej. Przy tym wyprodukowanie łóżka tapicerowanego na indywidualne zamówienie jest znacznie tańsze, niż np. tego samego łóżka na drewnianej ramie.

Łóżka kontynentalne

Do tej pory łóżka kontynentalne kojarzone były głównie z pokojami hotelowymi – tam spotykano je najczęściej. Obecnie tego rodzaju łóżka coraz częściej wybierane są również do prywatnych sypialni, głównie ze względu na ogromną wygodę oraz ciekawy, niebanalny design. Łóżka kontynentalne różnią się od innych tym, że skrzynia wraz z materacem stanowią całość – są wykończone w ten sam sposób, np. obite jednakową tkaniną. W skrzyni znajdują się bonelowe sprężyny, a na nich umieszcza się materac. To właśnie sprężyny zapewniają tak dużą wygodę wypoczynku – ciężar ciała leżącej na łóżku osoby rozkłada się równomiernie na powierzchni materaca, dzięki czemu podnosi się komfort leżenia i wytrzymałość całego łóżka, które służyć może właścicielowi przez wiele lat. Łóżka kontynentalne są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również praktyczne. Można wybrać model z wysokim zagłówkiem, który zabezpieczy ścianę przed zabrudzeniami, oraz z dodatkowymi pojemnikami na pościel.

Łóżka drewniane

Łóżka drewniana to klasyczna i wciąż bardzo popularna propozycja. Drewniane łóżka w sklepie Senpo.pl wyglądają bardzo naturalnie, dlatego pasują szczególnie do sypialni urządzonych w stylu skandynawskim, vintage lub romantycznych, chociaż równie dobrze prezentują się w sypialniach nowoczesnych, minimalistycznych. Łóżko na drewnianej ramie jest funkcjonalne i wytrzymałe, a dodatkowo wnosi do sypialni powiew naturalnej świeżości. Można wybierać spośród wielu różnych rodzajów drewna, jednak najbardziej popularne są łóżka dębowe i sosnowe, lub te zrobione z jesionu, świerku czy buku. każde z nich będzie miało inny deseń i fason, a także inną wytrzymałość, która wynika bezpośrednio z twardości wybranego drewna.

No votes yet.
Please wait...