Są takie meble biurowe, których pracownicy potrzebują bardziej niż innych, choć nawet nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. To takie elementy wyposażenia biura, które realnie wpływają na samopoczucie, a co za tym idzie na efektywność załogi. Co zalicza się do tej obowiązkowej piątki?

To nowoczesne meble do biura, które dbają o zdrowie pracownika, jego relaks, komfort pracy, kreatywność, a także poczucie prywatności…

Biurko, ale nie takie zwyczajne!

Chodzi o innowacyjną konstrukcję i niezwykle ergonomiczny mebel biurowy, który pozwala wygodnie pracować przy komputerze zarówno na siedząco, jak i na stojąco. Biurko sit&stand z regulowaną wysokością blatu daje możliwość częstej zmiany pozycji nawet bez przerywania wykonywanych zadań. Długotrwałe siedzenie jest niezdrowe dla kręgosłupa i nienaturalne dla układu krążenia. Możliwość stania przy biurku co pewien czas pozwala odciążyć przeciążone partie ciała, a także lepiej zmotywować się do pracy.

Fotel – koniecznie z podnóżkiem

Tak samo ważny jak praca jest relaks i meble do biura, które go umożliwiają. Propozycja z serii soft seating powinna znaleźć się w każdej firmowej strefie odpoczynku. Kilka minut przerwy co półtorej godziny sprawia, że praca idzie o wiele sprawniej. Warunek jest jeden – relaksowanie się musi być skuteczne! Pomagają w tym wygodne sofy czy fotele z podnóżkami umieszczone z dala od open space – w oddzielonym chillout roomie, nawiązującym aranżacją do natury, gdzie można się wyciszyć, a nawet zdrzemnąć.

Fot. Mikomax – fotel z podnóżkiem z komfortowego systemu mebli biurowych BASE.

Biurowa budka telefoniczna

Biurowym must have jest dziś także budka telefoniczna. To prosty, mobilny, niewielki mebel do biura, który rozwiązuje wielkie problemy akustyczne. Taka dźwiękoszczelna kabina mieści jedną osobę, która – zamykając się w budce – może komfortowo, w ciszy i skupieniu przeprowadzić spokojnie ważną rozmowę telefoniczną – nawet jeśli wokół panuje nieznośny zgiełk open space. Budka zapewnia skuteczne wytłumienie hałasu oraz prywatność rozmowy, ponieważ dźwięk prawie nie wydostaje się na zewnątrz.

Fot. Mikomax – HUSH PHONE (budka telefoniczna), obowiązkowy mebel do biura.

Meble modułowe … idealne do wszystkiego

Proste, biurowe meble modułowe w minimalistycznym stylu to sprawdzający się trend w aranżacji biura i wyposażenie niezwykle lubiane przez pracowników. Systemy składające się z uniwersalnych kubików, z których buduje się to, co akurat jest potrzebne (biurko, siedzisko, stolik kawowy, audytorium, stół i in.) aktywizują załogę, zachęcają ludzi do działania, twórczego myślenia, prowokują do interakcji i uczą elastyczności. Żadne inne meble biurowe nie potrafią aż tyle!

Fot. Mikomax – uniwersalne, modułowe meble do biura LIGO.

Uniwersalna, mobilna ścianka

I na koniec rzecz prosta, efektowna i wielofunkcyjna – mobilna ścianka biurowa o oryginalnym designie, wykonana z dźwiękochłonnych materiałów. Może wydzielać przestrzeń w ramach open space, tłumić dźwięki, osłaniać stanowisko pracy, dając pracownikowi nieco prywatności, może wreszcie także zdobić przestrzeń, budując przyjemny klimat choćby w strefie relaksu. Kształt drzewa, wielość kolorów i łatwość przestawiania tego mebla biurowego czynią z niego doskonały dodatek do wyposażenia każdego biura.

No votes yet.
Please wait...