Sprzęt jaki posiadamy w kuchni w całości pochodzi od polskiego producenta Amica. Skąd taki wybór? Przede wszystkim cena + promocja, która obowiązywała akurat w tym czasie. Dokładnie była to promocja „Kup zestaw, odbierz gratis„. Do wyboru były różne zestawy, wraz z którym można było otrzymać konkretny produkt w gratisie.  Przy naszym zestawie: piekarnik, okap, zmywarka i lodówka gratisem była płyta indukcyjna.

W skład zestawu promocyjnego wchodziły tylko wybrane modele, ale wybór był dość spory. Bez problemu wybraliśmy piekarnik, lodówkę i zmywarkę, które spełniały nasze wymagania. Jedynie zmieniliśmy koncepcję co do okapu. Miał być podszafkowy, ale takowych nie obejmowała promocja. Ten produkt był dla nas i tak najmniej istotny, dlatego mając możliwość  otrzymania płyty gratis, oczywiście nie wahaliśmy się z niej skorzystać kosztem zmiany okapu.

Akurat ta promocja trwała przez 3 miesiące. W tym okresie należało zakupić wspomniany zestaw, wypełnić kupon i przesłać go wraz ze skanem dowodów zakupu i kart gwarancyjnych do producenta. Po niedługim czasie Amica wysłała na wskazany adres przewidziany 'gratis’.

Co ważne jest w tego typu promocjach, najczęściej obowiązują one do wyczerpania zapasów, dlatego jeśli nam zależy na skorzystaniu, warto wcześniej potwierdzić u producenta, czy promocja nadal obowiązuje (mimo iż termin promocji nie dobiegł końca).

W podobnym okresie (bo przecież konkurencja nie śpi) promocję na sprzęt AGD miał m.in. Whirlpool, który dawał w gratisie kuchenkę mikrofalową i książkę kucharską, przy zakupie dowolnego piekarnika i płyty indukcyjnej producenta. Tę promocję rozważaliśmy jako pierwszą, jednak model mikrofalówki zupełnie nam się nie spodobał. A to też ważne, aby nie korzystać z promocji tylko dlatego, że coś jest gratis. Warto najpierw poczytać opinie o gratisowym produkcie.

Jeżeli planujecie kupować nowy sprzęt, czy to cały zestaw, czy pojedynczy produkt, warto zorientować się jakie aktualnie obowiązują promocje. Niestety nie w każdym sklepie poinformowano nas o tych dwóch wspomnianych, dlatego warto po prostu samemu zapytać, lub sprawdzić promocje na stronie danego producenta. Oczywiście nie każda promocja się wpasowuje w nasze potrzeby, ale może akurat. Na pewno ne zaszkodzi się dowiedzieć. Nam się udało i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni:)

No votes yet.
Please wait...