Technologia w służbie zdrowiu

Głównym rozwiązaniem prozdrowotnym stosowanym w nowoczesnych piekarnikach jest z pewnością umożliwienie użytkownikom pieczenia beztłuszczowego. Wszystko to za sprawą funkcji pary, coraz częściej obecnej w piekarnikach. Warto w tym miejscu zauważyć, że nie tylko brak tłuszczu zachęca go przygotowywania potraw na parze. Ze względu na niższą temperaturą wymaganą podczas obróbki cieplnej tego typu, pożywienie traci mniej składników odżywczych. Jednocześnie przygotowywanie pożywienia na parze umożliwia maksymalne wydobycie z niego aromatu, zapewniając wyrazisty smak potraw.

Wybierając piekarnik do zabudowy z funkcją pary, oszczędzasz przestrzeń, nie musząc kupować osobnego urządzenia w postaci parowaru. Mało tego, obecnie na rynku dostępne są również piekarniki, które posiadają nie tylko funkcję pary, ale również mikrofali. Innymi słowy, jest to sprzęt łączący funkcjonalności aż trzech urządzeń. Przykładem jest np. piekarnik do zabudowy z funkcją mikrofali oraz funkcją pary pulseSteam – Siemens HN678G4W1.

Nowoczesne piekarniki do zabudowy – komfort użytkowania

Producenci piekarników prześcigają się w pomysłach, jak jeszcze ułatwić korzystanie ze swoich urządzeń. Poniżej przedstawiono najpopularniejsze udogodnienia, dzięki którym pieczenie stanie się dla Ciebie proste jak nigdy dotąd.

Pomocnik pieczenia

Nowoczesny piekarnik kontroluje temperaturę przygotowywanego pożywienia, wyłączając urządzenie, kiedy danie jest gotowe. Niektórzy producenci idą jednak dalej, jeszcze bardziej ułatwiając pieczenie. Wspominany już wcześniej Siemens wiele swoich piekarników wyposaża w funkcję cookControl Plus, która polega na samodzielnym ustalaniu przez urządzenie czasu i temperatury pieczenia po wprowadzeniu przez użytkownika do systemu parametrów przygotowywanej potrawy. Funkcję tę posiada np. nowoczesny piekarnik do zabudowy Siemens HN678G4S6.

Krótszy czas pieczenia

W dzisiejszych czasach, gdy niemal każdy żyje w pośpiechu, mało kto ma czas na wielogodzinne przygotowywanie dań i wypieków. Z zaawansowanymi technologicznie piekarnikami pieczenie jest szybkie, za sprawą rozmaitych funkcjonalności urządzeń. Należy tu wskazać m.in. na szybkie nagrzewanie (np. funkcja coolStart w piekarniach Siemens) oraz nowoczesną funkcję termoobiegu, dzięki której na przygotowanie mięsa, zapiekanki, warzyw, a także wypieków często wystarczy nawet o 40-50% mniej czasu. Dzięki funkcji varioSpeed możesz natomiast zaoszczędzić do 50% całkowitego czasu pieczenia.

Piekarnik z funkcją samoczyszczenia

Jeżeli piekarnik ma być czysty, wolny od bakterii i rozmaitych groźnych zanieczyszczeń, tak naprawdę powinien być czyszczony po każdym użyciu. Całe szczęście dzisiaj nowoczesny piekarnik do zabudowy do pewnego stopnia jest w stanie zrobić to za Ciebie samodzielnie. W zaawansowanym sprzęcie do pieczenia zachodzi tzw. czyszczenie pyrolityczne, czyli częściowy rozkład resztek pożywienia pod wpływem wysokiej temperatury. Innymi słowy, zabrudzenia są niejako wypalane, po czym bez trudu możesz je usunąć, przecierając wnętrze piekarnika zwykłą ściereczką.

Dzisiejsze piekarniki znacząco różnią się od urządzeń wykorzystywanych jeszcze nawet w poprzednim dziesięcioleciu. Stale pojawiają się nowe funkcjonalności, które po pewnym czasie stają się standardem wyposażenia. Powyżej wymieniono najważniejsze i najczęściej pojawiające się funkcje nowoczesnych piekarników, jednak w urządzeniach tych technologia pojawia się również w innych formach. Przykładowo, coraz częściej pracą piekarnika można kierować zdalnie za pomocą aplikacji, co jeszcze niedawno wydawało się raczej nieprawdopodobne.

Partnerem artykułu jest marka Siemens Home – oferująca produkt: piekarnik do zabudowy. Więcej na Siemens-home.bsh-group.com.

No votes yet.
Please wait...