Gdański klimat

Gdańsk zawsze był miastem wyjątkowym. Nawet w czasach PRL-u panował tam niezwykły klimat portowego miasta, otwartego na nowinki z Zachodu. Tak jest do dziś. Chociaż wszyscy możemy dziś swobodnie przekraczać granice i czuć się jak u siebie w całej Europie, to jednak miasta takie jak Gdańsk nadal pozostają atrakcyjne kulturowo i społecznie. Mieszkają w nich otwarci ludzie, z głowami pełnymi ciekawych pomysłów. Łatwo odnajdują się tam wszyscy, którzy przeprowadzają się w poszukiwaniu pracy czy miejsca na uczelni.

To również bardzo ważne miejsce na mapie edukacyjnej, ponieważ miejscowe uczelnie należą do najciekawszych w kraju, Można na nich zdobyć wiedzę, którą da się później przekuć na sukces zawodowy.

Praca w Gdańsku

Dla wszystkich, którzy szukają pracy i mieszkania, Gdańsk jest doskonałym wyborem. Chociaż nie ma tu już wielkiego przemysłu stoczniowego, to jednak miasto zaczęło budować nową tożsamość. Częściowo wciąż jest ona związana z morzem, jednak raczej przez pryzmat handlu międzynarodowego i spedycji morskiej. Silną branżą jest również budownictwo. Choć ukończono największe projekty, związane między innymi z organizacją przez to miasto mistrzostw Euro 2012, to jednak miasto nadal dysponuje sporymi funduszami na inwestycje i widać że jeszcze przez długi czas będą one siłą napędową dla całej lokalnej gospodarki. Oznacza to, że będą powstawały nowe miejsca pracy – nie tylko w sektorze budowniczym, ale również we wszystkich branżach związanych ze sprzedażą materiałów i surowców oraz w usługach.

 

Mieszkanie w Gdańsku

Jeżeli chodzi o sprzedaż nieruchomości, Gdańsk jest miastem, które stale się rozbudowuje. Ciekawie wygląda również rynek wtórny.

Deweloperzy stale budują nowe osiedla, w mieście przybywa więc mieszkań i domów. Jest na nie spory popyt, ale nie znaczy to, że trudno znaleźć dobre mieszkanie, a już na pewno nie, gdy do dyspozycji mamy pomoc biura nieruchomości, najlepiej lokalnego typu Nieruchomości Novahouse. Większość nowych budynków spełnia najbardziej wygórowane standardy norm europejskich w dziedzinie budownictwa.

Rynek wtórny również ma się czym pochwalić, ponieważ oferta jest dość bogata. Sytuację komplikuje tu jednak spora liczba studentów, którzy przyjeżdżają z całej polski, by uczyć się na gdańskich uczelniach. Dlatego takie miesiące jak wrzesień czy październik, to czas kiedy na rynku mieszkaniowym robi się naprawdę gorąco.

Jeśli więc chcesz znaleźć ciekawe mieszkanie Gdańsk jest niezwykle naturalnym wyborem. To miasto, które stale się rozwija, przyciąga więc tych, którzy sami pragną rozwoju, chcą zmienić coś w swoim życiu i sprawdzić się w nowej sytuacji.

No votes yet.
Please wait...