1. Do drewna i nie tylko

Pierwszą zaletą pilarek taśmowych jest fakt, że można używać ich do różnych materiałów. Choć najczęściej wykorzystuje się je do drewna, niektóre ich modele sprawdzą się również w przypadku tworzyw sztucznych, a nawet metali. Obróbka takich elementów nie powinna stanowić problemu ani dla amatorów, ani tym bardziej dla profesjonalistów. Nie bez powodu pilarek taśmowych używa się do cięcia płyt paździerzowych, wiórowych czy sklejek.

2. Dla hobbystów

Pilarka taśmowa to jedno z narzędzi, które służą nie tylko ekipom budowlanym czy remontowym, ale i hobbystom. Mowa tu przede wszystkim o amatorach modelowania wykorzystujących te narzędzia do wycinania detali w drewnie. Pilarki taśmowe jak żadne inne piły nadają się do precyzyjnej obróbki materiału i pozwalają osiągnąć perfekcyjne detale. Warto przy tym zaznaczyć, że obróbka przebiega szybko i sprawnie, a użytkownik może cieszyć się przy tym komfortową pracą.

3. Więcej niż piła tarczowa

Pilarki taśmowe nie tylko pełnią funkcję klasycznych pił, pozwalających na cięcie różnych materiałów. Oferują znacznie więcej dzięki temu, że są precyzyjne. Można za ich pomocą wykonać dokładne detale zdobnicze. Taka obróbka nie byłaby możliwa przy użyciu zwykłych pił tarczowych. Ważnym parametrem jest w tej kwestii minimalny promień krzywizny, czyli wartość oznaczająca najmniejszą grubość taśmy, jaką można zastosować w konkretnej pilarce. Im więc jest ona cieńsza, tym większa precyzja pracy. Dla wzrostu dokładności istotne jest też zastosowanie prowadnic, minimalizujących drgania.

4. Moc i wydajność

Piły taśmowe to urządzenia o dużej wydajności, która pozwala na precyzyjną obróbkę nawet tworzyw bardzo twardych. Zależy ona przede wszystkim od mocy urządzenia, dlatego warto zadbać, by ta była jak najwyższa. Ciekawym rozwiązaniem są akumulatorowe pilarki taśmowe, tylko nieznacznie ustępujące modelom zasilanym z sieci. Wykorzystanie komponentów wysokiej jakości – na przykład pojemnych baterii – przekłada się na długie godziny wygodnej i efektywnej pracy.

Powyższe argumenty jednoznacznie dowodzą tego, że wydajna pilarka taśmowa przyda się w każdym warsztacie – amatorskim czy profesjonalnym.

No votes yet.
Please wait...