Samodzielna aranżacja wnętrz to wymagające zadanie, które pochłania sporo czasu i nakładu pracy. Aby wystrój domu czy mieszkania był nie tylko praktyczny, ale także estetyczny, aranżację należy dobrze przemyśleć, a najlepiej skonsultować z doświadczonym architektem wnętrz.

Uniwersalne płytki ścienne

Idealne rozwiązanie na ścianę to płytki ścienne. Doskonale sprawdzają się zarówno w kuchni, łazience jak i salonie. Płytki ścienne mają mnóstwo zalet, dzięki którym są często wybieranym rozwiązaniem na ściany. Mnogość wzorów i kolorów pozwala na dobór płytek idealnie dostosowanych do charakteru i zastosowania wnętrza. Główną zaletą płytek ściennych, poza walorami estetycznymi, jest ich praktyczność i funkcjonalność. Płytki ścienne doskonale sprawdzają się na każdej powierzchni, są łatwe w utrzymaniu w czystości, a także odporne na uszkodzenia, co jest szczególnie istotne dla osób posiadających małe dzieci. Ściana pomalowana farbą to najlepsze „sztalugi” dla naszych pociech, natomiast płytki ścienne nie wyglądają już tak zachęcająco, a nawet jeśli – łatwo usunąć z nich wszelkie ślady po flamastrach czy kredkach.

Praktyczna i stylowa kuchnia

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń domu czy mieszkania. To tutaj spędzamy najwięcej czasu gotując posiłki i zasiadamy do stołu, by wspólnie je skonsumować. Chyba w żadnym innym pomieszczeniu płytki ścienne nie sprawdzają się tak jak w kuchni. To miejsce narażone jest na wilgoć, wysokie temperatury a także zabrudzenia, takie jak pryskający tłuszcz czy para wodna. Dzięki zastosowaniu płytek ściennych kuchnia będzie miejscem, które łatwo można utrzymać w czystości. Wystarczy przemyć je ciepłą wodą z detergentem, by pozbyć się zabrudzeń, a ściana będzie wyglądać jak nowa.

Jakie płytki ścienne wybrać?

Na półkach sklepowych możemy znaleźć tysiące modeli oraz wzorów płytek ściennych różniących się także materiałem oraz technologią wykonania. Do najczęściej wykorzystywanych należą płytki ceramiczne, które doskonale sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia ze względu na to, że są wypalane. Powstają najczęściej z gliny lub krzemionki z dodatkiem skał i barwników. Wśród płytek ceramicznych wyróżniamy gres, terakotę, glazurę oraz klinkier. Ostateczny wybór płytek ściennych podyktowany jest oczywiście ceną oraz naszym gustem, ale zanim dobierzemy odpowiedni model warto zorientować się jakie propozycje spotkamy w różnych sklepach. Jednym z nich jest salon Plus Outlet, który posiada bogatą ofertę ceramicznych płytek ściennych.

No votes yet.
Please wait...