Czy atrakcyjne miejsce do zabawy to element zarezerwowany tylko dla przestrzeni miejskiej? Coraz częściej okazuje się, że nie. Rodzice zaczynają doceniać komfort, jaki dają place zabaw do ogrodu.

Pozwalają one, nawet na niewielkiej przestrzeni, wydzielić dla maluchów bezpieczną strefę do skakania, huśtania i wspinania się. Korzyści są obustronne. Zewnętrzne place zabaw, ustawione w pobliżu domu, dają opiekunom możliwość stałej kontroli nad bawiącą się pociechą. A ciekawy zestaw urządzeń, skłoni dziecko do chętnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Czym kierować się przy wyborze placu zabaw? Warto wziąć pod uwagę trzy podstawowe parametry: wielkość, materiał i bezpieczeństwo.

Wielkość. O tym, jak bardzo będzie rozbudowany zestaw zabawowy, zadecyduje wielkość przydomowego ogrodu. Przy małej przestrzeni można wybrać wersję podstawową. Drewniana wieża, wyposażona z jednej strony w drabinkę, a z drugiej w zjeżdżalnię, w pełni zaspokoi potrzebę aktywnego wypoczynku. Dwuspadowy daszek ochroni przed słońcem i da dziecku możliwość stworzenia domku na wysokości. Pod konstrukcją, znajdzie się miejsce na piaskownicę z siedziskiem, co spodoba się zwłaszcza najmłodszym. Pełnię szczęścia gwarantuje większy plac zabaw. Huśtawka, piaskownica, zjeżdżalnia i drabinki, umożliwią rozwijanie sprawności fizycznej i kreatywności na wielu płaszczyznach. To idealna rozrywka nawet przy dużej grupie dzieci.

Materiał. Do produkcji placów zabaw najczęściej wykorzystywana jest sosna lub świerk. Drewniane place zabaw są bardziej wytrzymale niż ich odpowiedniki z tworzyw sztucznych. Zaimpregnowana konstrukcja staje się odporna na warunki atmosferyczne i nie ulega uszkodzeniom przez wiele lat. Drewno to lubiany przez dzieci, ekologiczny i przyjemny w dotyku materiał. W zależności od upodobań, może pozostać w naturalnej, surowej wersji albo być ozdobiony dowolnymi kolorami.

Bezpieczeństwo. Na to, czy domowy plac zabaw będzie bezpiecznym miejscem, mają wpływ dwa czynniki: jakość wykonania i montaż poszczególnych elementów. Warto sprawdzić, czy urządzenie posiada certyfikaty uznawane przez polskie i europejskie prawo. Aby zadbać o stabilność rozbudowanych konstrukcji, lepiej do złożenia placu zabaw zaangażować fachowców.

Zaprojektowanie własnej strefy zabawy nie jest skomplikowane. Dobrze dobrana wielkość urządzeń, naturalny ich materiał i bezpieczny montaż dają gwarancję ciekawego wypoczynku. Place zabaw to pewność wszechstronnego rozwoju dziecka i recepta na udaną rozrywkę dla całej rodziny.

No votes yet.
Please wait...