Profesjonalne pralnie powstają w miastach i miasteczkach jak grzyby po deszczu. Coraz więcej z nas korzysta z usług pralni – nie tylko jest to dla nas wygoda, ale także skuteczne rozwiązanie podczas czyszczenia trudnych tkanin oraz oszczędność, zarówno czasu, pieniędzy, jak i wody. Czym pralnice przemysłowe stosowane w pralniach różnią się od zwykłych domowych pralek?

Pralki, pralnice, pralnicowirówki

Człowiek w ciągu wieków posługiwał się różnymi przyrządami, które pomagały mu uporać się z brudnymi tkaninami. Na początku używał tylko swoich rąk, później coraz bardziej skomplikowanych tarek, a jeszcze później wynalazł silnik, który zastosował dla ułatwienia pracy wszystkich zajmujących się domem. To niezwykłe urządzenie oszczędziło sporo czasu każdej Pani domu. Dziś konstruowane są jeszcze większe i sprawniejsze maszyny, które dostosowują się do potrzeb współczesnego człowieka, wciąż ułatwiając mu życie.

Co odróżnia pralnicę od zwykłej pralki?

Pralnice i pralnicowirówki stosuje się w profesjonalnych pralniach. Te urządzenia zamykają w sobie cały proces czyszczenia odzieży i tkanin: od wstępnego prania usuwającego najtrudniejsze zabrudzenia, poprzez pranie zasadnicze aż do płukania i wirowania, kiedy z tkanin usuwa się wszystkie detergenty użyte do czyszczenia. Dzięki zaawansowanym technologiom cały proces może odbywać się bez udziału człowieka, co sprawia, że jest znacznie skrócony i ulepszony.

Czym różni się pranie w pralnicy?

Sam proces prania nie różni się znacząco od prania w pralce domowej. Odpowiednio dostosowane i przygotowane ubrania wkłada się do bębna, gdzie są czyszczone za pomocą odpowiednich detergentów. Po zakończonym programie tkaniny poddawane są wirowaniu, a następnie po wyjęciu – prasowaniu. W trakcie całego procesu kładzie się duży nacisk na działanie proekologiczne: minimalizuje się ilość używanej wody oraz stosuje odpowiednie preparaty. To wszystko sprawia, że niejednokrotnie pralnie są bezpieczniejsze dla środowiska niż czyszczenie ubrań w domowej pralce.

Inteligentne czyszczenie

Nowe technologie, elektronika i komputery pozwalają nam na wiele udogodnień w codziennym życiu. Także pralnie nie pozostały bez wpływu tej dziedziny współczesności. W pralnicach i pralnicowirówkach zastosowano urządzenia, dzięki którym można wybierać spośród dziesiątek ustawień temperatury, ilości wody oraz detergentu oraz delikatności prania. To sprawia, że właściwie większość tkanin spotykanych obecnie na rynku odzieżowym i tekstylnym może być bezpiecznie czyszczona, bez obawy o uszkodzenia mechaniczne lub te powodowane nieodpowiednim traktowaniem.

Pranie w pralnicach i pralnicowirówkach ma wiele zalet. Od niwelowania niebezpiecznego wpływu dla środowiska, poprzez odpowiednią pielęgnację tkanin, aż po oszczędność czasu i pieniędzy dla konsumentów. Jednym z najbardziej zaufanych producentów pralek jest firma Sovrana. Jeżeli zależy Ci, aby Twoje pranie było traktowane jak najlepiej szukaj pralni, w których używa się ich produktów.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...