Brama otwierana pilotem to sama wygoda

Wiele osób decyduje się na instalację automatyki do bram przede wszystkim ze względu na komfort. Konieczność otwierania bramy przesuwnej po kilka razy dziennie, nierzadko w upale, deszczu lub mrozie jest czymś, co wielu kierowców bardzo chętnie wyeliminowało z życia. To ułatwienie jest doceniane szczególnie w okresie zimowym, ponieważ wówczas pozwala uniknąć zamarzania szyb.

Bramę przesuwną z napędem można otworzyć nie wychodząc nawet z auta, wciskając tylko odpowiedni przycisk na pilocie. Zasięg pilota może wynosić nawet kilkanaście metrów, dlatego można go wykorzystywać go nawet w pewnej odległości od bramy.

Dzięki napędowi do bramy możemy nie tylko cieszyć się łatwiejszym otwieraniem bramy, ale i przestać martwić się o jej zamykanie. Brama jest bowiem zamykana automatycznie w ciągu kilkunastu sekund od przejechania przez nią auta. System czujników sprawia zaś, że nie ma ryzyka, że zamykająca się brama będzie zagrożeniem dla osoby przechodzącej przez nią. W razie wykrycia ruchu zamykanie zostaje automatycznie przerwane.

Napęd do bramy to zwiększone bezpieczeństwo

Automatyka do bramy może stanowić bardzo dobre zabezpieczenie posesji. Skoro bowiem bramę można otworzyć jedynie za pomocą pilota, dostęp do posesji staje się zdecydowanie utrudniony dla osób niepożądanych.

Napęd do bram może również pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo samego auta, chroniąc je przed uszkodzeniami. Modele instalowane w bramach garażowych posiadają bowiem funkcję amperometrycznego wykrywania przeszkód sprawiającą, że siła otwierania bramy dostosowana jest do warunków otoczenia. Eliminuje to ryzyko zgniecenia.

Pod względem bezpieczeństwa automatykę do bram mogą szczególnie docenić osoby mające garaż przy ruchliwej ulicy. Dla nich konieczność ręcznego otwierania bramy jest bowiem nie tylko uciążliwa, ale i niebezpieczna. Tymczasem dzięki napędowi wystarczy wcisnąć przycisk, a brama się otworzy – nic tylko wjechać!

Instalacja napędu do bramy nie jest kłopotliwa

Warto wiedzieć, że aby zainstalować napęd, nie trzeba wcale wymieniać bramy. Należy jedynie dostosować napęd do parametrów bramy takich jak waga i wymiary skrzydła bramy. Wybierając napęd, warto również zwrócić na takie aspekty jak częstotliwość otwierania bramy, wykorzystany w jej produkcji materiał, warunki atmosferyczne oraz sposób osadzenia skrzydeł na słupkach.

Doskonałe napędy do bram w Poznaniu i okolicach

Jednym z liderów, jeśli chodzi o sprzedaż i instalację napędów do bram w Poznaniu i okolicach, jest AJM-Alarmex. Ta założona w 2003 roku firma oferuje centrale do bram takich firm jak NICE, BFT Deimos i BFT Phobos. Są to bardzo nowoczesne systemy, które mogą Państwo zamówić w sklepie internetowym firmy za atrakcyjną cenę. Firma jest w stanie pomóc w doborze odpowiedniego napędu oraz jego montażu.

No votes yet.
Please wait...