Do Świąt wielkanocnych jeszcze ponad miesiąc. Z jednej strony to bardzo dużo, z drugiej zaś ten czas tak szybko przeleci, że ani się obejrzymy, a tu Wielki Czwartek. Święta Zmartwychwstania Pańskiego, mimo iż są najważniejszym świętem w Kościele katolickim, nie są obchodzone tak „hucznie” jak Boże Narodzenie. Również przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia są bardziej emocjonujące i wymagające niż te do Świąt Wielkiejnocy. Niemniej jednak również sprawiają wiele radości. Nic lepiej nie organizuje przygotowań zadania wypisane w punktach, dlatego zebrałam taką listę „to do” na najbliższe tygodnie. Dzięki temu o niczym nie zapomnimy, a przede wszystkim przygotowania rozłożymy w czasie, co z pewnością zaoszczędzi nam nerwów na kilka dni przed świętami.

Wiosenne porządki

Jak to przed każdymi świętami, robimy generalne porządki w domu – czyścimy podłogę za szafami i łóżkami, zmieniamy zawartość szafy z ubraniami (z zimowych na wiosenne), myjemy okna itd. Ja o wiele bardziej wolę wiosenne porządki od tych zimowych i przy wiosennej pogodzie na pewno łatwiej się zmotywować do sprzątania. Mam wrażenie, że wraz z nadejściem wiosny, mieszkanie nabiera takiej świeżości. Każdy ma inne przyzwyczajenie w zakresie sprzątania. Jedni robią gruntowne porządki dwa razy w roku, inni rozkładają te pracy na cały rok i porządkują różne elementy bardziej systematycznie, dlatego tutaj nie ma złotej reguły jak zrealizować ten punkt. Dla tej pierwszej grupy jednak podrzucam link do listy porządków wiosennych, na podstawie której można zaplanować sobie prace na najbliższe tygodnie.

Dekoracje wielkanocne

Nie tak dawno rozbieraliśmy choinkę, a tu już trzeba myśleć o zupełnie innym wystroju mieszkania. Oprócz samych typowo wielkanocnych dodatków warto od razu pomyśleć o dekoracjach wiosennych, które będą cieszyć oko po świętach wielkanocnych, które niestety nie trwają zbyt długo. Podobnie jak z dekoracjami na Boże Narodzenia, wielkanocne rekwizyty pojawiają się na sklepowych półkach już z dużym wyprzedzeniem. Już nie raz przekonałam się, że nie warto odkładać tego typu zakupów na ostatnią chwilę, bo wtedy bardzo często mamy już niewielki wybór. Sama zakupiłam pierwsze dekoracje już tydzień temu:)

W tym okresie ze szczególną uwagą śledzę również gazetki promocyjne. Wiele znanych i dużych marketów ma już (lub będzie miała lata chwila) w ofercie produkty wielkanocne.

Odsyłam Was do dwóch gazetek wielkanocnych, które będą obowiązywać już niedługo:

Gazetka  promocyjna Kik „Wielkanocne dekoracje”, 15.03.2017 – 11.04.2017

Znajdziemy w niej m.in. łańcuchy LED, świece, sztuczne kwiaty i duży wybór zajączków.

gazetka promocyjna wielkanoc 2017 kik

Gazetka promocyjna Aldi „Idzie wiosna”, 08.03.2017 – 14.03.2017

Gazetka obejmuje również sztuczne kwiaty, palmy wielkanocne, zawieszki-jajka, farbki i owijki do jajek, różne figurki drewniane oraz obrusy i serwetki z motywem wielkanocnym.

gazetka promocyjna aldi wielkanoc 2017

Prezenty na zajączka

Nie ma świąt bez prezentów, a przynajmniej w rodzinach, w których są dzieci, dlatego w przygotowaniach nie można pominąć tego punktu. Warto wcześniej policzyć ile paczek należy dostarczyć zajączkowi i co się w nich znajdzie. Zapewne nie będą to tak „bogate” prezenty jak od Gwiazdora, ale słodkości dla dzieci zabraknąć nie może.

Kartki świąteczne

Ten punkt jest prosty: policzyć adresatów, kupić kartki, znaczki, sprawdzić czy mamy wszystkie adresy i wysłać odpowiednio wcześniej.

Gdzie na Święta

Warto już teraz zaplanować gdzie spędzimy święta. To tylko 2 dni! Może trzeba dodatkowo zaplanować urlop, jeśli czeka nas wyjazd do rodziny. Od tego zależą również kolejne elementy przygotowań, które warto wcześniej przemyśleć: co przygotować do jedzenia, co włożyć do koszyczka na Święconkę, w końcu jak przygotować stół wielkanocny itp.

Mam nadzieję, że pomogłam Wam w zorganizowaniu okresu przedświątecznego. Pochwalcie się, czy już zaczęliście myśleć o świętach?

No votes yet.
Please wait...