Ręczniki papierowe doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience, jak i pomieszczeniach przemysłowych: magazynach, warsztatach, lokalach gastronomicznych, zakładach produkcyjnych oraz w służbie zdrowia. Doskonale chłonące wilgoć i bardzo poręczne w użyciu, są nieodzowne w trakcie przygotowywania posiłków i sprzątania. Jak zatem sprawnie dozować ręczniki papierowe?

Ręczniki papierowe dozowane są w różny sposób i za pomocą różnych systemów. Dzięki nim, użytkowanie tego produktu jest łatwe i poręczne.

Dozowniki, niezależnie od ich rodzaju, mogą być wykonane z tworzywa ABS, stali szlachetnej lub aluminium. Na rynku dostępne są wersje manualne, mechaniczne i automatyczne. Jak zatem sprawnie dozować ręczniki?

Dozowniki na ręczniki w składce

To najbardziej popularne rodzaje dozowników, które spotkamy głównie w przestrzeni publicznej. Wyróżnia się ręczniki w składce ZZ, w składce CC oraz ręczniki wielopanelowe. Zasada ich działania jest bardzo prosta; wyciągnięcie jednego listka powoduje wysunięcie się części następnego. Produkowane są z tworzywa ABS, stali lub aluminium, a ich pojemność wynosi do 600 listków.

Wysokiej jakości ręczniki w składce ZZ oferuje swoim klientom internetowa hurtownia chemiczna. Oferowane przez nią produkty wyróżniają się wyjątkowym komfortem użytkowania oraz łatwym montażem. Ergonomiczna konstrukcja oraz łatwy dostęp do wnętrza komory sprawiają, że dozownik jest łatwy w uzupełnianiu.

Wspomniana hurtownia oferuje także chemię profesjonalną, dozowniki na mydło, suszarki do rąk, sprzęt do sprzątania, kosze i worki na śmieci oraz wysokiej jakości wycieraczki wejściowe.

Dozowniki rozwijane na zewnątrz

W przeciwieństwie do wyżej omawianych, dozowniki ręczników rozwijane na zewnątrz mają konstrukcję poziomą, a ręczniki rozwijają na zewnątrz roli. Wymiary ręczników mogą być różne, w zależności od wielkości konstrukcji.

Często stosowane są w miejscach publicznych, gdyż podawanie ręcznika odbywa się w sposób sterylny i higieniczny. Uchwyty wykonane są z rur stalowych, dzięki czemu urządzenie jest wygodne w użytkowaniu.

Dozowniki na ręczniki w roli

Dozowniki na ręczniki papierowe w roli uważa się za jeden z najoszczędniejszych systemów dozowania papierowych, gdyż odrywana jest jedynie potrzebna część ręcznika. Najczęściej produkuje się je z tworzywa ABS. Spotkamy się z nimi głównie w lokalach gastronomicznych, ze względu na wygodę ich użytkowania.

No votes yet.
Please wait...