Szybki rozwój technologii sprawił, że materace już od jakiegoś czasu nie służą jedynie jako oparcie dla ciała podczas snu. Z czasem zaczęto wzbogacać je np. o ekstrakty zapachowe, mające umilić zasypianie bądź pobudzić do aktywności wraz z nastaniem dnia. Na tym jednak nie poprzestano. Odpowiednie pokrowce sprawiły, że cyrkulacja powietrza uległa znacznej poprawie. To samo tyczy się odprowadzania wilgoci. Ostatnie dziesięciolecie to okres panowania materacy potrafiących dopasować się do leżącego, w odniesieniu do wagi i temperatury ciała. Z czasem zaczęły powstawać materace o specjalnych, leczniczych właściwościach. Jakie cechy charakteryzują podobny produkt?

Cel materaca rehabilitacyjnego wydaje się oczywisty. Jego zadaniem jest maksymalne wsparcie chorego w szybkim powrocie do zdrowia bądź po prostu, niwelowania bólu przy maksymalnym odciążeniu kręgosłupa z nacisku punktowego. Dlatego też, najlepsze materace rehabilitacyjne tworzy się na bazie pianki termoelastycznej i wysokoelastycznej. Ich struktura sprawia, że ciało odpręża się i doznaje uczucia komfortu oraz relaksu. Zmniejszenie nacisku wpływa korzystnie także na krążenie krwi. Zmorą wszystkich osób, zmuszonych do długotrwałego leżenia w łóżku, prędzej czy później stają się odleżyny. To jednak nie wszystko „O niezwykłości materacy rehabilitacyjnych świadczy także to, że są produktem antyalergicznym. Z kolei dzięki doskonałej cyrkulacji powietrza, udało się zniwelować ryzyko powstania drobnoustrojów, roztoczy i innych bakterii”, powiedział specjalista z Sypialnia Plus, sklepu zajmującego się sprzedażą materacy, poduszek i mebli. Produkt ten mogą zatem z powodzeniem użytkować alergicy. Czy istnieją materace rehabilitacyjne dla dzieci? Jak najbardziej, jednak jak łatwo się domyślić, że względu na skomplikowaną konstrukcję, cena materaca będzie odpowiednio wyższa w stosunku do materaca zwykłego.

materac rehabilitacyjnyCo ciekawe, materace rehabilitacyjne zostały uznane przez NFZ za produkt medyczny. Tym samym nie są objęte standardowym, 23% podatkiem VAT a zaledwie ośmio-procentowym. Owszem, materace ortopedyczne, zwłaszcza te charakteryzujące się odpowiednio wyższą jakością wykonania, potrafią być bardzo drogie. Niższy VAT ma umożliwić zakup materaca szerszej grupie potrzebujących i na pewno należy traktować go jako dobry krok ze strony rządzących. Czy warto zainwestować w materac ortopedyczny? Cóż, a czy warto dbać o swoje zdrowie? Oczywistym jest, że podobny zakup pociągnie za sobą spore koszty, ale biorąc pod uwagę właściwości lecznicze, które produkt oferuje, jego zakup może okazać się opłacalny.

No votes yet.
Please wait...