Wnętrza urządzone w stylu loftowym, to połączenie nonszalancji oraz szyku. Tego typu aranżacje obejmowały przede wszystkim niewykorzystywane już fabryki, stąd też wziął się ich industrialny charakter. Teraz jednak można za sprawą dopasowanych mebli i dodatków odtworzyć go w każdym wnętrzu. Co warto wybrać?

Najważniejsze jest tło – to ono będzie kanwą, na którym osadza się dalsze elementy aranżacji. Lofty to przede wszystkim duże przestrzenie, pełne powietrza i światła, dlatego też warto postawić na optyczne powiększenie wnętrza z użyciem bieli na ścianach i suficie. Na podłogę z kolei można ułożyć deski lub panele z postarzanego drewna, ale również dla bardziej realistycznego efektu może być to nawierzchnia przypominająca beton lub posadzka żywiczna w odcieniach szarości.

Meble we wnętrzach stylizowanych na lofty wyróżniają się przede wszystkim industrialnymi, przemysłowymi akcentami, a przy tym sprawiają wrażenie wiekowych – to ich cecha wspólna ze stylem shabby chic. Warto wziąć pod uwagę takie meble loftowe jak metalowe komody lub komody z postarzanego drewna łączonego z kutymi elementami, stoliki z palet lub też z metalowymi nogami, metalowe krzesła loftowe w stylu tolix.

Nie można zapomina również o oświetleniu – najczęściej wybierane lampy loftowe, to modele wykonane z metalu. Mogą to być na przykład lampy wiszące z metalowymi kloszami, lampy stojące na trójnogu czy też przypominające lampki biurkowe, lampy wiszące wykonane z metalowych drutów łączone w geometryczne kształty i uzupełnione retro żarówką Edison.

Sposobów na wykończenie wnętrza w stylu industrialnym i loftowym jest naprawdę wiele, dlatego też jeżeli szukasz inspiracji, znajdziesz ją na wielu blogach i w serwisach wnętrzarskich. Możesz zakupić meble loftowe w Warszawie i w innych dużych miastach, ale największy wybór czeka na ciebie w sklepach internetowych, gdzie możesz zakupić także różnego rodzaju dodatki do takich aranżacji. Wystarczy tylko kilka kliknięć, a kurier może być u ciebie już w kilka dni!

No votes yet.
Please wait...