W obecnych czasach na rynku jest bardzo dużo ofert firm sprzątających. Coraz więcej biur oraz osób prywatnych decyduje się na usługi sprzątania jednorazowo lub nawiązując współpracę długoterminową. Przez to, że firm na rynku jest coraz więcej musimy wiedzieć na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem wyboru, aby nie żałować swojej decyzji i być zadowolonym z usług firmy.

Pozytywne opinie wśród znajomych i w Internecie

Najpierw warto popytać wśród znajomych i rodziny czy mają namiary na rzetelną i sprawdzoną firmę sprzątającą. Następnie zróbmy research w Internecie. Zadowoleni klienci zazwyczaj wystawiają pozytywne opinie, co da nam obraz działalności danej firmy. Warto też zapoznać się z recenzjami, które są dostępne na forach oraz na stronie internetowej firmy, której usługi nas interesują. W ten sposób zobaczymy co klienci cenią w firmie i jakie ewentualnie mają uwagi.

Certyfikaty i ubezpieczenie firmy

O pozycji firmy świadczą otrzymane certyfikaty. Najistotniejszym certyfikatem jest „Gwarant Czystości i Higieny” wydawany przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości.

Przed rozpoczęciem współpracy z daną firmą bardzo ważne jest to, abyśmy sprawdzili czy posiada ona aktualne ubezpieczenie OC. Jest to niezwykle ważne w sytuacjach, kiedy pracownicy podczas wykonywania usługi nieumyślnie uszkodzą nasze mienie. Jest to niezwykle ważne, szczególnie, kiedy firma sprząta w miejscach, gdzie mamy cenne sprzęty i rzeczy.

Świadczone usługi

Przed nawiązaniem współpracy zapoznaj się z pełną ofertą firmy sprzątającej. Dopasujmy swoje potrzeby do możliwości danej firmy. Często oprócz standardowego sprzątania możemy zdecydować się na pranie dywanów i tapicerek, mycie okien, czyszczenie po remontach lub po przeprowadzce. Jeśli chcemy współpracować z jedną firmą to warto, aby ich oferta była dostatecznie bogata i spełniała nasze oczekiwania.

Sprzęt i środki czystości

Profesjonalna firma posiada najlepszej jakości sprzęt. Jeśli zależy nam na owocnej współpracy to zweryfikujmy jakim sprzętem i środkami czystości dysponuje firma. Zwróćmy uwagę na sprzęty pod kątem swoich potrzeb, m.in. odkurzacze piorące lub sprzęt do prania tapicerek.

Niektórym może się wydawać dziwne, że środki czystości pełnią tak ważną rolę. Muszą być certyfikowane, skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne i nieszkodliwe. Ma to wpływ na efekt sprzątania oraz na konserwację czyszczonych sprzętów.

Przed rozpoczęciem współpracy warto skontaktować się z firmą, zadać nurtujące nas pytania, dopytać o szczegóły, omówić warunki współpracy. To pomoże nam zapoznać się bliżej z firmą i podjąć decyzję.

Przykład takiej firmy: https://damart-pranie.pl/

No votes yet.
Please wait...