Doskonale znamy ten moment, gdy w niedzielne popołudnie, skażone widmem nadchodzącego poniedziałku, patrzymy na nasze mieszkanie wzrokiem surowego przedstawiciela władzy. Dostrzegamy plamę na ścianie, zmechacone obicie sofy i ogólny miszmasz, który przez ostatnie lata systematycznie wprowadzał się do naszego mieszkania, aż zagościł w nim na dobre. Jeśli przestajemy czuć się dobrze we własnym domu, czas na zmiany. Mamy do wyboru trzy rzeczy. Przeprowadzić się, zrobić remont lub zdecydować się na mniej bolesny zabieg i zmienić wystrój wnętrz.

Od remontu, zmiana aranżacji wnętrz różni się przede wszystkim zakresem prac, dlatego warto już na początku określić na jak dużą metamorfozę wnętrz macie ochotę, czas i budżet. Stwórzcie również harmonogram prac i trzymajcie się określonych w nim terminów. Zmiana sprawi wam satysfakcję, tylko kiedy jej efekt będzie widoczny.

Pamiętajcie, że z pomocą mogą przyjść w takiej sytuacji profesjonaliści. Przygotowanie teoretyczne i doświadczenie zawodowe projektantów np. z pracowni Projekt Mimo, sprawi że odświeżenie mieszkania, czy jego części potrwa znacznie krócej, prace będę przemyślane, a koszt często niższy, niż gdybyście sami podjęli się tego wyzwania.

Współpracę z projektantem rozpocznij od dokładnego opisania swoich bolączek i oczekiwań. Pozwól zapoznać się mu z twoim trybem życia i stylem, w którym czujesz się najlepiej. Pamiętaj, że pojawiające się sezonowe trendy na wystrój wnętrz przemijają, dlatego jak w każdej dziedzinie nie warto ślepo podążać za modą. Nie wszystkie innowacyjne rozwiązania i przyciągające oko innowacje sprawdzą się w twoim mieszkaniu. Dobry aranżer wnętrz pozwoli ci uniknąć przesytu informacyjnego i po wnikliwej analizie twoich potrzeb przedstawi kilka opcji do wyboru.

Najczęściej wnętrze domu zaczyna nam przeszkadzać, kiedy mamy poczucie wdzierającego się chaosu, a utrzymanie jednego stylu zaczyna być trudne. Do tego dochodzą sfatygowane już nieco meble, trudności w przechowywaniu rzeczy, z których korzystamy stosunkowo rzadko oraz kolorystyczny nieład.

Jak zwykle najprostsze rozwiązania są najlepsze, zmiana koloru ścian, nowy dywan, oświetlenie, detale, które wprawiają cię w dobry nastrój. Skorzystaj z wiedzy projektantów i dobierzcie razem kolory, tak by przestrzeń zyskała zupełnie nowy wygląd. Dzięki opiece specjalistów, nie dasz się ponieść urokowi chwili. Jeśli na przykład uwielbiasz kolor czerwony, zdecyduj się na kilka detali w jego odcieniu, ale nie pokrywaj karminem ścian sypialni, ponieważ bardzo szybko zaczniesz śnić o tym, jak dobrze było zanim zdecydowałeś się na zmiany. Nowy wystrój wnętrz nie musi być rewolucją, powinien raczej stać się odświeżeniem i przearanżowaniem dotychczasowych rozwiązań. Często właśnie dobór kolorów, drobne przemeblowanie i dodatkowe dwie lampy, dające ciepłe, rozproszone światło sprawią, że na nowo poczujesz się dobrze we własnym domu.

Jeśli zdecydujesz się na konkretny styl, rozważ na ile współgra on z twoim własnym, a na ile od niego odbiega, może warto skusić się na wprowadzenie tylko kilku nowych elementów. przedyskutuj z projektantem jakie są jego doświadczenia. Pamiętaj, że pracował już z wieloma klientami i każdemu z nich zależało na osiągnięciu jak najlepszego konsensusu i efektu. Twój dom, ma być miejscem, do którego chcesz wracać, w którym chcesz się czuć dobrze sam i w otoczeniu najbliższych przyjaciół i rodziny. Wszystko to masz szansę osiągnąć w bardzo krótkim czasie. Do dzieła!

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...