W parze z funkcjonalnym aspektem podążać powinna również estetyka. W kuchni i w salonie spędzamy najwięcej czasu – na przygotowaniu posiłków, rozmowie z rodziną, wspólnych zabawach, oglądaniu filmów oraz innych. Powinniśmy więc zadbać, aby pomieszczenia te były przytulne i stylowe. Oto kilka praktycznych porad, które warto wziąć pod uwagę podczas projektowania salonu i kuchni.

Kuchnia – estetyka i funkcjonalność

Kuchnia jako serce domu powinna być pomieszczeniem funkcjonalnym. Dlatego też tak ważna jest troska o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Umożliwią to praktyczne akcesoria kuchenne. Warto mieć na uwadze to, że funkcjonalność może iść w parze z atrakcyjnym wzornictwem i nie trzeba z niczego rezygnować.

Suszarka do naczyń w swej prostocie może być akcesorium praktycznym i niezaburzającym aranżacji wnętrza. Dostępne jest wiele modeli, które różnią się zarówno kształtem, jak i materiałem, z którego zostały wykonane. Stal nierdzewna, drewno oraz tworzywo sztuczne – ostateczny wybór zależy od nas. Suszarka do naczyń może być jednopoziomowa lub dwupoziomowa. Ten drugi model świetnie sprawdzi się w mniejszych kuchniach, w których odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni stanowi nie lada problem. W Twojej kuchni znajduje się zmywarka i uważasz, że suszarka do naczyń to zbędny gadżet? Nic bardziej mylnego. Niektóre naczynia oraz akcesoria wymagają bowiem ręcznego mycia. Konieczne jest więc zapewnienie odpowiedniego miejsca do ich wysuszenia.

Akcesorium, w które dobrze jest wyposażyć swoją kuchnię to krajalnica do chleba. Pomimo tego, że w większości sklepów możemy kupić pokrojony chleb, zazwyczaj te najbardziej naturalne bochenki nie są krojone, aby zachować jak najdłużej ich świeżość. Nic zresztą nie smakuje lepiej, jak domowy wypiek, który siłą rzeczy także musimy pokroić. Uzupełnieniem krajalnicy do chleba jest chlebak. Różnorodność modeli może przyprawić o zawrót głowy, a wybranie odpowiedniego zająć kilka dłuższych chwil.

Salon – ulubione miejsce wszystkich domowników

Salon to pomieszczenie, w którym chętnie spędzamy czas z rodziną lub w samotności. Wymagamy, aby przestrzeń w tym pomieszczeniu była uporządkowana i odpowiednio zagospodarowana. Obok sofy, foteli, stolika kawowego oraz kina domowego istotne są także inne akcesoria do salonu. Aby nadać wnętrzu przytulnego charakteru, należy rozważyć umieszczenie w nim atrakcyjnym elementów dekoracyjnych. Mogą to być nieszablonowe dekoracje ścienne, napisy na ścianę, obrazy czy też popularne w ostatnim czasie fototapety.

Naturalnym przedłużeniem wielu salonów jest balkon. Zazwyczaj miejsce to urządzamy jako prywatny a’la ogródek. Obok mebli w postaci krzeseł i stolika ozdabiamy go donicami z kwiatami. Donice mogą być stojące lub bardziej ozdobne – wiszące. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy, które łączą w sobie kilka egzemplarzy różniących się między sobą wyłącznie rozmiarem.

Gdy chcemy zapewnić sobie prywatność na balkonie, powinniśmy bliżej przyjrzeć się dodatkowi, którym jest osłona balkonowa. Jej zadaniem jest ochrona przed słońcem i zapewnienie przyjemnego chłodu latem, a także osłona przed zimnem i wiatrem w zimniejsze dni. Osłona balkonowa może być wykonana z różnych materiałów. Najchętniej wybierane jest tworzywo sztuczne jako materiał wodoodporny i łatwy w utrzymaniu czystości. Ponadto osłona balkonowa z tworzywa sztucznego może mieć nadrukowane ciekawe grafiki i motywy

No votes yet.
Please wait...