Przedpokój, czyli hol jest ważną wizytówką każdego domu. W końcu to wnętrze, do którego wchodzi się od razu na początku. Powinno zatem być gustowne, uporządkowane, stylowe oraz nowoczesne.

Jak urządzić przedpokój?

Problemem w aranżacji jest często przedpokój w bloku. Zwykle bowiem jest on niewielkich rozmiarów, ciemny, wąski. Po pierwsze powinniśmy zadbać, aby w pomieszczeniu zawsze panował porządek. W przedpokoju należy umieścić tylko to, co koniecznie powinno się tam znajdować. Warto ograniczyć ilość drobiazgów i dodatkowych półek. Kluczowy jest też minimalizm kolorystyczny – stawiamy na jeden kolor wiodący, zaś unikamy przesadnych akcentów kolorystycznych. Staramy się ukryć to, co znajduje się na widoku, bo tworzy to wrażenie chaosu i nieładu.

Ściany w przedpokoju

Najlepiej pomalować przedpokój farbami winylowymi, ceramicznymi, lateksowymi lub akrylowymi. Dzięki temu będzie je można w razie konieczności spokojnie wyczyścić. Zamiast farb można też postawić na tapety, najlepiej jak najbardziej wytrzymałe. W tym celu sprawdzą się np. tapety winylowe. Jednak nie przesadzajmy z nadmiarem wzorów – lepiej postawić na coś bardziej stonowanego, by nie pomniejszać optycznie pomieszczenia. Zamiast farb i tapet można wybrać okładziny ścienne. W tym celu znakomicie sprawdzą się np. cegła na ścianie, boazeria, okładzina z kamienia dekoracyjnego.

Przedpokój – inspiracje – styl nowoczesny

Jeśli chcemy urządzić przedpokój w stylu nowoczesnym, to powinniśmy postawić nade wszystko na funkcjonalność i prostotę. Meble powinny mieć formę geometryczną i być pozbawione udziwnień oraz wzorów. W stylu nowoczesnym nie liczą się dodatki, lecz ciekawe wykończenie mebli czy materiałów. Kolory ścian najlepiej wybrać w jasnym kolorze, np. ecru, bieli czy szarości. Wnętrze powinno być przestronne, jasne oraz optycznie powiększone. Znakomicie sprawdzają się w nim minimalistyczne lampy sufitowe oraz ścienne.

Pomysły na inspiracje dla przedpokoju

To fakt, że przedpokój stanowi wizytówkę mieszkania i jako pierwszy jest widziany przez gości. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy na siłę stylizować go w taki sposób, który nam nie odpowiada. To przede wszystkim my mamy czuć się dobrze w swoim miejscu zamieszkania. Pamiętajmy, że meble, oprócz funkcji praktycznej, powinny też zaspokajać nasz gust estetyczny. Warto poprzez wystrój mieszkania (w tym przedpokoju) zadbać o to, by wyrazić siebie i np. swoje zainteresowania. Jeżeli uwielbiasz koty, to może wycieraczka z wizerunkiem słodkiego futrzaka? Można także postawić na ciekawe grafiki na ścianach, plakaty filmowe, albo oryginalne naklejki. Najistotniejsze jest, by czuć się dobrze i być sobą w miejscu, w którym mieszkamy. Nie trzeba za wszelką cenę podążać za najnowszymi trendami, jeśli nie są one zgodne z naszymi upodobaniami.

No votes yet.
Please wait...