Żaluzje tradycyjne

Aluminiowe żaluzje pojawiły się w Polsce około 20 lat temu i od razu stały się hitem. Montowano je w zasadzie wszędzie. Chętnie stosowano je również w domach prywatnych. Ich dużą zaletą jest dość płynna regulacja ilości wpadającego światła oraz możliwość pełnego odsłonięcia okna, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Z czasem, kiedy pojawiły się rolety tekstylne dostępne w wielu kolorach, aluminiowe żaluzje przestały być tak szeroko stosowane, bo rolety okienne łatwiej dopasować do wnętrza pomieszczenia i jego stylu. Dziś w sprzedaży dostępne są kolorowe żaluzje tradycyjne, malowane na wiele różnych barw, co ułatwia ich dopasowanie do wnętrza.

Poza żaluzjami aluminiowymi, w sprzedaży można znaleźć również żaluzje drewniane, bambusowe, a nawet skórzane. Ich zwolennicy twierdzą, że da się je dopasować do każdego wnętrza. Przeciwnicy mówią, że nic nie kurzy się i nie brudzi tak łatwo, jak tradycyjne żaluzje.

Żaluzje wertykale – jedynie do biur

Po modzie na żaluzje poziome przyszła moda na żaluzje pionowe, tzw. wertykale. 10 lat temu montowano je w zasadzie wszędzie. W biurach, szkołach, szpitalach i prywatnych mieszkaniach. Wertykale to rozwiązanie dość wygodne, ale zdecydowanie nieatrakcyjne wizualnie. Dlatego, o ile może sprawdzić się w biurach czy miejscach użyteczności publicznej, o tyle do mieszkań po prostu nie pasują. Zamiast przytulnej, miłej przestrzeni, budują surowe wnętrze przypominające urząd. A przecież nie chcesz czuć się petentem we własnym domu!

Rolety – nowoczesna dekoracja okna

Funkcjonalne, wygodne w montażu, łatwe w utrzymaniu w czystości. Do tego estetyczne i tworzące bardzo ładnie wyglądającą aranżację okna. Rolety to ogromne bogactwo wzorów i możliwości. Przyjrzyjmy się trzem najbardziej popularnym typom rolet:

Rolety okienne dzień noc – wygoda i estetyka

Najpopularniejsze obecnie rozwiązanie w zakresie aranżacji okna, którego funkcjonalność nie ma w świecie rolet sobie równych. Rolety okienne dzień noc pozwalają na płynną regulację dostępu światła do pomieszczenia, umożliwiająca zarówno jego zaciemnienie, jak i pełne odsłonięcie powierzchni okna. W przeciwieństwie do tradycyjnych rolet, nawet kiedy są zasłonięte, nie blokują widoczności na zewnątrz. Są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można dopasować je do każdego rodzaju wnętrza, niezależnie od jego stylu czy przeznaczenia.

Rolety zaciemniające – by spać spokojnie

Światła ulicznych lamp, neony i reklamy – to wszystko zakłóca nasz codzienny sen. Z pomocą przychodzą nam wtedy rolety zaciemniające, które w pełni blokują docierające z zewnątrz światło. Rolety zaciemniające polecane są szczególnie do sypialni oraz pokojów dziecięcych.

Tradycyjne rolety półzaciemniające

Łatwe w montażu, nie wymagające ingerencji w strukturę okna, dostępne w wielu kolorach – rolety to idealny wybór dla osób poszukujących taniej, estetycznej i funkcjonalnej dekoracji okna. Sprawdzają się w każdym typie pomieszczenia. Dzięki temu, że nie zaciemniają pomieszczenia w 100%, są bardzo dobrym rozwiązaniem latem, kiedy chcemy zredukować ilość światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia.

Wybór przesłon okiennych jest obecnie bardzo szeroki. Przed zakupem konkretnego modelu warto poznać plusy i minusy każdego z rozwiązań.

No votes yet.
Please wait...