Coraz popularniejszy we wnętrzach, szczególnie tych urządzonych w stylu industrialnym i loftowym, jest beton. Nie trzeba jednak inwestować w prawdziwy, gdyż do dyspozycji są płytki imitujące beton. W ten sposób można zyskać materiał wykończeniowy o nieprzeciętnych walorach użytkowych i estetycznych. Beton idealnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Jest uniwersalny, przez co można go łatwością łączyć z innymi materiałami typu drewno czy szkło. Jeśli komuś zależy na uzyskaniu wyjątkowej aranżacji, to jak najbardziej warto wprowadzić do wnętrz beton, chociażby w postaci imitujących go płytek.

Poznaj zalety płytek imitujących beton

Płytki imitujące beton świetnie sprawdzają się nie tylko do wykończenia podłogi, ale też ścian. W każdym przypadku możliwe jest uzyskanie bardzo ciekawego efektu. Beton we wnętrzach sprawia, że wyglądają one elegancko. Bez wątpienia jest to materiał na czasie, ekskluzywny. Jego uniwersalność sprawia, że sprawdzi się wszędzie, niezależnie od rodzaju pomieszczenia. Beton we wnętrzach znalazł szerokie zastosowanie. Płytki go imitujące wyróżniają się dużymi wartościami użytkowymi. Na ich korzyć przemawia to, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Utrzymanie ich w czystości jest banalnie proste. Zaletą płytek przypominających beton jest to, że są odporne na działanie skrajnych temperatur. Problemu nie stanowi ani mróz ani też upał. Kolejną zaletą jest duża odporność na ścieranie. Tego typu płytki można stosować tam, gdzie podłoga jest intensywnie użytkowana, czyli narażona na tarcie.

Jako, że płytki imitujące beton mają naturalną i jednocześnie neutralną barwę, stanowią idealne tło dla innych przedmiotów. Wystarczy wprowadzić jakieś kolorowe dodatki, aby ożywić wnętrze i nadać mu charakteru. Takie płytki są strzałem w dziesiątkę dla osób stawiających na minimalistyczne rozwiązania. W pomieszczeniach futurystycznych także będą świetnie wyglądały. Płytki przypominające beton idealnie nadają się nie tylko do salonu, ale też do kuchni i łazienki. Zapewniają wysoki komfort użytkowania. Nie widać na nich nieestetycznych zabrudzeń ani zacieków, z czego z pewnością będą zadowolone gospodynie domowe. Nie wymagają one impregnacji ani też żadnych dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdzie sprawdzą się płytki imitujące beton?

Płytki betonopodobne są na tyle uniwersalne, że sprawdzają się niemalże w każdym wnętrzu. Tego typu płytek na rynku dostępnych jest bardzo wiele. Oprócz płytek w wersji naściennej i podłogowej, do wyboru mamy też płytki mozaikowe, dekoracyjne i elewacyjne. W zależności od naszego wyboru można wyłożyć takimi płytkami taras. Jako, że nie straszne są im niesprzyjające warunki, można je z powodzeniem zamontować na posadzce znajdującej się na zewnątrz. Faktura tych płytek nie jest równa, przez co posiadają one właściwości antypoślizgowe. Płytki imitujące beton, które kupisz na EksperciLazienek.pl świetnie prezentują się w salonie, szczególnie nowoczesnym i industrialnym. Jako, że są one bardzo wytrzymałe, odporne na wysokie temperatury i wodę, idealnie nadają się do kuchni. Nie trzeba martwić się tym, że ulegną zniszczeniu, po upuszczeniu na posadzkę jakiegoś ciężkiego naczynia. Podobnie jest z kontaktem z gorącą wodą czy gorącym dnem naczynia. W łazience także można położyć takie płytki, podnosząc walory estetyczne wnętrza.

No votes yet.
Please wait...