Uprawa warzyw w przydomowy ogrodzie to doskonały sposób na ograniczenie spożycia szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, które często znajdziemy w produktach dostępnych w sklepach, dlatego wato poświęcić nieco czasu i pokusić się o założenie własnego ogródka warzywnego.

Szklarnia czy tunel?

Warzywa możemy uprawiać w gruncie oraz pojemnikach np. donicach. Aby przyśpieszyć ich wzrost i ochronić delikatne sadzonki możemy uprawę przenieść do tunelu ogrodniczego lub szklarni. Teoretycznie jedna i druga osłona pozwoli zapewnić roślinom odpowiednie warunki do wzrostu, jednak w przypadku braku doświadczenia lepiej zdecydować się na zakup tańszego i w pełni przenośnego tunelu.

stelaż tuneluSzklarnia, choć niewątpliwie bardziej dekoracyjna jest też dość kosztowną inwestycją, a jeżeli brak nam wiedzy i doświadczenia w uprawie warzyw możemy zniweczyć efekty nasze pracy przegrzewając rośliny i tracąc cenne plony. Tunel w przeciwieństwie do szklarni możemy używać jedynie wiosną, kiedy rośliny narażone są na częste skoki temperatury i zdemontować go w czasie letnich upałów, co pomoże uniknąć poparzenia naszych warzyw.

Tunel możemy także użytkować przez cały sezon wegetacji, ale musimy pamiętać, aby codziennie go wietrzyć i zapewnić roślinom odpowiednie warunki do wzrostu. Latem, aby zapobiegać rozwojowi chorób grzybowych powinniśmy pozostawiać na noc lekko uchylone drzwi tunelu, co  pozwoli uniknąć zwiększania się wilgotności powietrza pod osłoną, która nie powinna przekraczać 60 – 75 %.

Uprawa warzyw oraz  innych roślin w tunelach ma same zalety. Nie tylko zabezpieczamy w ten sposób naszą uprawę np. przed wiosennym przymrozkami, ale także przyśpieszamy pierwsze zbiory i przedłużamy okres wegetacji.

Szukasz wysokiej jakości tunelu do Twojego ogrodu? Odwiedź sklep internetowy www.meble.ogrodowe.net, który oferuje niezawodne i trwałe tunele ogrodnicze – link, które pomogą uzyskać wysokie plony i uchronią Twoje warzywa przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

No votes yet.
Please wait...