Wylewki do filtrów – jaką pełnią funkcję?

Czystość wody, którą spożywamy na co dzień ma niebagatelne znaczenie dla naszego zdrowia. Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że jakość wody czerpanej bezpośrednio z wodociągów znacznie odbiega od minimalnych standardów. Dlatego też rośnie ilość gospodarstw do wody, w których stosuje się kuchenne filtry wody. Akcesorium niezbędnym do tego, byśmy mogli z nich korzystać są tak zwane wylewki.

Czym jest wylewka?

Wylewka to nic innego jak niewielki kranik, z pomocą którego możemy czerpać wodę przepływającą przez filtr. Urządzenia te są zazwyczaj dużo prostsze w konstrukcji, niż zwykłe baterie kuchenne. Między innymi pozbawione są perlatora, służącego napowietrzaniu strumienia wody, nie posiadają regulacji temperatury wody ani dodatkowych funkcji. Po przekręceniu niewielkiego zaworka z wylewki wydobywa się strumień wody o stosunkowo niskim ciśnieniu, pochodzący bezpośrednio z filtra.

Jaką funkcję pełnią wylewki?

– „Filtry kuchenne to urządzenia stworzone specjalnie w celu uzdatniania wody pitnej – mówi przedstawiciel firmy Global Water – oczyszczają ją z różnego rodzaju zanieczyszczeń, a tym samym poprawiają jej smak i jakość. Z tego powodu woda powinna być z nich pobierana z pomocą innego ujścia, niż woda przeznaczona do innych zadań, np. mycia naczyń, prania bądź higieny. Wylewki podłączane są bezpośrednio do filtra kuchennego i stanowią jedyne ujście. Dzięki temu woda oczyszczona w filtrze w pełni zachowuje swoje właściwości i walory smakowe”.

Różne rodzaje wylewek

W ofercie producentów znajdziemy trzy podstawowe rodzaje wylewek. Nie różnią się one znacząco pod względem funkcji – główną różnicą jest fakt, że każdy z nich przeznaczony jest do obsługi innej ilości źródeł wody. Wyróżniamy zatem wylewki:

  • Pojedyncze – do obsługi jednego filtra
  • Podwójne – do obsługi filtra wody oraz systemu odwróconej osmozy z mineralizacją wody
  • Potrójne – do obsługi filtra, systemu odwrócone osmozy oraz jonizatora
PRZECZYTAJ  Patelnie Skeppshult - czy szwedzkie żeliwo faktycznie deklasuje konkurencje?

Dzięki zastosowaniu różnych systemów uzdatniania wody i podłączenia do nich jednej wylewki, możemy z jednego ujęcia pobierać wodę różnego rodzaju, w zależności od naszych aktualnych potrzeb. W zależności od rodzaju wylewka posiada stosowną ilość kurków do okręcania przepływu wody – każdy podłączony do osobnego źródła.

Z czego wytwarzane są wylewki do filtrów?

Kraniki do filtrów wytwarza się z takich materiałów jak stal nierdzewna oraz mosiądz. Dzięki temu są one w wysokim stopniu odporne na powstawanie korozji, co sprzyja zachowaniu wysokiej czystości wody. Ich powierzchnia jest zwykle chromowana lub satynowana, co nadaje im klasyczny, przyjemny dla oka wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *