Eko skóra meblowa – jakie są jej zalety i czym rożni się od tej naturalnej?

Eko-skóra to inaczej derma, czyli tworzywo sztuczne, a dokładniej tkanina postała z polichlorku winylu oraz plastyfikatorów i barwników. Fakturą i kształtem przypomina ona naturalną skórę, jednakże jest znacznie tańsza. Derma znalazła szerokie zastosowanie i wykorzystywania jest między innymi do produkcji mebli. Oprócz atrakcyjnej ceny eko-skóry materiał ten jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu czystości i w konserwacji niż naturalna skóra, nie różniąc się od niej prawie wcale wyglądem. Jeśli ktoś zatem pragnie urządzić salon z charakterem, który będzie namiastką luksusu, ale nie chce nadwyrężać budżetu, to meble wykonane ze skory ekologicznej będą strzałem w dziesiątkę. Ponadto eko-skóra dostępna jest w różnych kolorach i fakturach. Wygląda bardzo estetycznie, jest wodoodporna i plamoodporna.
Jak zatem odróżnić eko-skórę od skóry naturalnej? Obecnie stosowane technologie pozwalają na produkcję skóry ekologicznej, która do złudzenia przypomina wyglądem tą prawdziwą. Nie jest zatem wcale tak łatwo na pierwszy rzut oka rozróżnić oba te materiały. Jest to jednak możliwe. W przypadku skóry ekologicznej najczęściej podklejona jest ona od spodu materiałem, a skóra naturalna charakteryzuje się meszkowatą strukturą. Pomocny podczas rozróżniania tych dwóch materiałów jest zapach. Skóra ekologiczna jest zwykle bezwonna lub pachnie środkami syntetycznymi, a naturalna skóra ma swój niepowtarzalny zapach. Często eko-skóra meblowa jest również cieńsza od tej naturalnej.

Kiedy warto sięgnąć po meble z eko-skóry?

Meble wykonane ze skóry ekologicznej są idealnym wyborem dla osób z ograniczonym budżetem, ale chcących wyposażyć wnętrza swojego domu eleganckimi meblami do złudzenia przypominającymi stylowe meble z naturalnej skóry. Świetnie sprawdzają się także w przypadku domu z małymi dziećmi, gdyż ich czyszczenie nie jest problematyczne. Obicia z eko-skóry nie chłoną wody i łatwo usunąć z ich powierzchni większość zabrudzeń. Będą też strzałem w dziesiątkę w przypadku posiadaczy psów i kotów w domu.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...