Lampa pająk, tzw. spider staje się coraz popularniejsza i to nie tylko w salonach. Sprawdza się również jako ciekawy element dekoracyjny i oświetleniowy jadalnianego stołu czy korytarza. Występuje w kilku wersjach i zawsze budzi spore zainteresowanie wśród gości.

Lampa pająk – zaaranżuj wnętrze z pomysłem

Lampy pająk składają się z kilku rozgałęzionych ramion. Najczęściej można spotkać modele z trzema, pięcioma lub sześcioma ramionami. Im więcej rozgałęzień, tym ciekawszy efekt aranżacyjny, ale we wnętrzach o małej kubaturze lepiej nie ryzykować z takimi modelami. W czym tkwi piękno takich lamp wiszących? Przede wszystkim w konstrukcji i ciekawym wykończeniu. Ramiona lampy zakończone są np. abażurami, szklanymi lub metalowymi kloszami: https://abanet.pl/561-zyrandol-pajak Na zakończeniach rozgałęzień mogą znajdować się same dekoracyjne żarówki. Szczególnie w stylu loft takie rozwiązanie jest pożądane. podwieszane kable do sufitu spływają kaskadowo w dół, tworząc niepowtarzalny efekt.

Duże znaczenie ma również kolorystyka ramion i klosików. Najczęściej wybierane są czarne lub miedziane kolory, które mocno definiują przestrzeń. Natomiast dostępna jest też cała gama innych kolorów, np. pastele, tradycyjne białe i barwy soczyste. Szczególnie w nowoczesnych wnętrzach takie mocno kolorowe lampy zbudują elektryzujący nastrój i wniosą do niego wiele świeżości.

Surowa nowoczesność w dobrym stylu

Jeśli lubisz stonowane piękno, tego typu lamy sprawią Ci wiele radości. Nie są nachalne pod względem dekoracyjności, a i tak ciekawie zdobią wnętrze. Indywidualnie modelowane ramiona dają możliwość dopasowania ustawienia lampy w każdym wnętrzu. Niezwykle ciekawie wyglądają na sufitach ze stropami z odkrytymi belkami. Rozgałęzione kable można owinąć wokół nich, co stworzy atrakcyjny efekt aranżacyjny. Możliwość ta ma też duże znaczenie, jeśli chodzi o rozmieszczenie źródeł światła na różnych wysokościach. Zyskujesz więc połączenie artystycznego stylu z praktycznością, co jest gwarantem udanej aranżacji.

Lampy typu pająk mogą tworzyć kreatywne oświetlenie pokoju dziecięcego. Atrakcyjność takich lamp tkwi w możliwości rozmieszania ich w różnych miejscach i w nowoczesnym wyglądzie. Do pokoju najmłodszych lepiej kupić lampy z kolorowymi kablami i kloszami lub tradycyjnymi białymi. Ciemniejsze barwy rozgałęzień i klosza pasują do pokoju młodzieży.

Lampy typu pająk to ciekawy pomysł na nieszablonową aranżację wnętrza. Pasują do wnętrz cysto klasycznych, nowoczesnych, jak i industrialnych. Jeszcze mocniejszy efekt uzyskasz, dobierając do żyrandola podobne dodatki.

No votes yet.
Please wait...