Kiedy zaczynamy planować urlop, jedną z najważniejszych kwestii jest zarezerwowanie miejsca noclegowego. To, w jakich warunkach będziemy wypoczywać, w głównej mierze decyduje o tym, czy wrócimy z urlopu zadowoleni. Pokój hotelowy musi zapewniać nam komfort, poczucie prywatności i spokój. Czym wobec tego powinien się charakteryzować, aby spełniał oczekiwania najbardziej wymagających gości?

Wyposażenie pokoju hotelowego według polskiego prawa

Polskie przepisy dokładnie określają, jakie powinno być wyposażenie pokoju hotelowego, zależnie od rodzaju i standardu obiektu. Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 16 listopada 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie mówi, że podstawowe wyposażenie każdego pokoju hotelowego musi obejmować:

  • łóżko,
  • stolik nocny,
  • półkę lub stolik nocny przy miejscu do spania,
  • lampkę nocną,
  • szafę lub zabudowaną garderobę,
  • lustro,
  • wieszak na odzież wierzchnią.

„W pokoju mogą (ale nie muszą) znajdować się również telefon, telewizor, radio, suszarka, ręczniki, jak też meble i dodatki dedykowane danym obiektom hotelowym” – mówi nasz rozmówca z hotelu Borowy Dwór. Dodaje: W naszym hotelu w sposób szczególny zadbaliśmy o wygodę gości, zaopatrując łóżka w nowoczesne materace o wymiarach 90 na 200 cm. Gwarantują komfortowy sen i pozwalają odzyskać siły po dniu pełnym wrażeń.

Prywatna łazienka

Bardzo ważnym elementem dla oceny standardów pokojów hotelowych jest także łazienka. Dzisiaj mało kto wyobraża sobie korzystanie z jednej łazienki przez dwie czy trzy rodziny. Jadąc na wakacje, oczekujemy co najmniej takich warunków, jakie mamy w domu. Dlatego pokój hotelowy musi być wyposażony w łazienkę z wanną lub prysznicem, zlewem oraz muszlą klozetową. Wygląd łazienki powinien być elegancki, a rozmieszczenie niezbędnych sprzętów – funkcjonalne. Dobrze, jeśli w łazience znajduje się zestaw podstawowych kosmetyków, ręczniki oraz papier toaletowy. Szczególnie cenione są też udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Udogodnienia dla dzieci

Obiekty hotelowe zapraszające rodziny z dziećmi dbają również o specjalne udogodnienia dla najmłodszych gości. Zapewniają maksymalną wygodę, przygotowując m.in. łóżeczka turystyczne i plastikowe wanienki, ale nie tylko. Coraz częściej hotele wybierają także pościel antyalergiczną, najbardziej bezpieczną dla dzieci, a także dostosowują wygląd pokoju do ich obecności. Robią wszystko, aby na twarzach naszych pociech uśmiech gościł już po przekroczeniu hotelowego progu.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...