Sposoby dekoracji

Odpowiednia dekoracja ścian potrafi odmienić każde wnętrze. Gdy zależy nam na osobistym, indywidualnym i stylowym, to uzyskamy to dzięki udekorowaniu ścian. Wnętrze ma wtedy klimat. Wyróżniamy 3 sposoby na dekorację ścian: oryginalny kolor albo faktura, tapeta oraz naklejki na ścianę lub obrazy drukowane na płótnie.

Najłatwiejszym sposobem na udekorowanie ścian każdego mieszkania albo domu jest wybór unikalnego koloru farby, którą pomalujemy ściany. Kolorystyka wnętrza tworzy wyjątkową atmosferę i wpływa na optyczne wrażenie. Poza tym kolor wpływa także na samopoczucie i emocje. Ciekawe połączenie barw to pomysł na aranżację. Przykładem jest połączenie fioletu, błękitu i beżu, które sprawia, że wnętrze staje się bardzo przytulne. Wnętrze może mieć także indywidualny charakter dzięki fakturze ściany, która je ociepla.

Tapety na ścianę są idealne dla każdego wnętrza. Dzięki bogatej ofercie możemy efektywnie i szybko zaaranżować każdy pokój. Tapetę dobieramy do pomieszczenia oraz naszych potrzeb i gustów. Dobrze dobrana pozwala optycznie powiększyć, rozświetlić i unowocześnić wnętrze oraz podkreślić detale.

Kolor, faktura i tapeta mogą stać się ozdobą całej ściany. Alternatywą na ożywienie wnętrza są naklejki na ścianę lub obrazy drukowane na płótnie.

Obrazy na ścianę

Obrazy drukowane na płótnie są coraz popularniejszą formą dekoracji, ponieważ są bardziej eleganckie niż plakat oraz mają wysoki poziom wykonania. Obrazy powinny być drukowane na najwyższej jakości płótnie z bawełny i oprawiane w blejtram, czyli oprawę wewnętrzną, charakterystyczną jedynie dla dzieł malarskich. To gwarantuje estetyczną i unikalną ozdobę każdej ściany. Blejtram zapewnia także wrażenie trójwymiarowości obrazu: nadruk widzi się z przodu i z boków.

Do wyboru są płótna w różnych rozmiarach, w zależności od upodobań i przestrzeni. Dzięki temu, że płótno posiada przestrzenny charakter i robi większe wrażenie niż plakat, to lepiej prezentuje się w salonie i w sypialni.

Ciekawym pomysłem jest zaprojektowanie własnego obrazu drukowanego na płótnie. Dzięki temu możemy stworzyć niepowtarzalny projekt wybranego wnętrza i wykazać się wyobraźnią i kreatywnością. Żeby dane zdjęcie mogło być na obrazie, to powinno być nasze albo musimy mieć pozwolenie do jego wykorzystania, jeśli ma innego autora. Na naszym płótnie może się pojawić nie tylko zdjęcie – ale także napis. Ciekawą inspiracją mogą być gotowe prace, jak choćby obraz kwiaty akwarelowe dostępne w Artiglo. Jest to sklep internetowy, w którym możemy projektować własne wzory i umieszczać je na różnych produktach.

Na naszych projektach obrazów drukowanych na płótnie możemy też zarobić. Projektowanie wzorów może być naszą stałą albo dodatkową pracą. Wszystko zależy od tego, czy nasz wzór jest popularny, czyli chętnie wybierany w zamówieniach. Jest to także sposób na docenienie naszych prac i zdobycie popularności jako artysta. Obrazy drukowane na płótnie mogą stać się wtedy nie tylko sposobem na udekorowanie ścian i ożywienie wnętrza, ale też początkiem kariery w branży artystycznej. Możliwość zarabiania na swoich kompozycjach oferuje także sklep Artiglo.

No votes yet.
Please wait...