Taśmy LED to nic innego jak elastyczne paski, które pokryte są świecącymi diodami SMD. Oświetlenie tego typu pełni nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne, dlatego też tak wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa.

Ile kosztują taśmy LED?

Ceny taśmy LED zależą od wielu różnych elementów. Na rynku jest wielu godnych polecenia producentów, którzy oferują swoje produkty w różnym przedziale cenowymi. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko rodzajem zastosowanych diod, ale również częstotliwością ich rozmieszczenia oraz samym kolorem emitowania światła. Najbardziej zaawansowane i jednocześnie najdroższe są niezawodne taśmy, które wyposażone są w diody RGB. Ich największą zaletą jest to, że mogą dawać światło praktycznie o dowolnej barwie.

Jeżeli chodzi o taśmy ledowe – ceny same w sobie niezaliczane są do zbyt wysokich zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania. Ostateczna cena w dużej mierze zależy od rodzaju taśmy, jej natężeniu światła i wytrzymałości na niekorzystne warunki atmosferyczne. Najtańsze są oczywiście taśmy LED 3528 IP00 60, za które za jeden metr należy zapłacić około 5 zł. Najdroższe są z kolei taśmy o charakterze profesjonalnym np. LED 3528 IP63 60, których jeden metr może kosztować nawet 120 zł. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak ekologiczne taśmy LED 3528 IP63 60, które można kupić od 34 zł.

Cena taśmy LED jak łatwo zauważyć sjest nieco wyższa od cen za tradycyjne żarówki LED. Warto jednak wspomnieć o tym, że wyróżniają się one zdecydowanie ciekawszymi efektami wizualnymi i co najważniejsze można je zamontować praktycznie w każdym miejscu.

Gdzie można kupić taśmy LED?

Największy wybór taśm LED jest oczywiście w sprawdzonych sklepach internetowych takich jak np. wroled.pl. Warto wspomnieć również i o tym, że to właśnie sklepy online mogą pochwalić się nie tylko największą ofertą, ale również najniższymi cenami. Osoby, które poszukują niezawodnego oświetlenia tymczasowego i niskobudżetowego powinny postawić na taśmy LED z serii ekonomicznej. Do profesjonalnych zastosowań warto jednak wybrać taśmy z tzw. wyższej półki, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości o najmniejsze detale.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Wybierając taśmy LED pamiętać należy o tym, że nie wszystkie modele nadają się jako efektywne źródło światła. Ogromną rolę odgrywa przede wszystkim moc taśmy, maksymalny zasięg punktów świetlnych oraz rodzaj światła (zimne lub ciepłe). Do celów dekoracyjnych można postawić na tańsze taśmy LED o niższej mocy. Do celów oświetleniowych warto jednak postawić na profesjonalne taśmy LED od renomowanego producenta o zdecydowanie większej mocy świetlnej.

Źródło: https://domy-inteligentne.pro/tasmy-led/

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...