Ekspres do kawy stał się niezbędnym urządzeniem w firmie, a coraz częściej także i w domu. To nie tylko zastrzyk kofeiny, ale także chwila błogiego odprężenia, która umila nam codzienną rutynę. Jeżeli właśnie kupiłaś ekspres lub rozważasz zakup, zapoznaj się z sytuacjami, które najczęściej wpływają na to, że przestaje spełniać swoją funkcję. Dzięki temu nic Cię nie zaskoczy, a w razie niespodziewanej sytuacji nic Cię nie zaskoczy.

W ekspresie mógł zatkać się element zaparzający

Jeżeli po włączeniu urządzenia kawa nie przelewa się do Twojego kubka, przyczyną najpewniej jest zatkany element zaparzający. Zmielona kawa bardzo często może przedostać się w szczeliny ekspresu, a tym samym zablokować dźwignię zaparzacza. Oczyszczenie tego elementu powinno załatwić sprawę. Pamiętaj, że najlepiej robić to systematycznie. W ten sposób unikniesz przykrej niespodzianki, na przykład przed wyjściem do pracy.

Przez przypadek zalano elektronikę

Najgroźniejszym wrogiem każdego sprzętu elektronicznego jest woda. Tak również jest w przypadku naszego ekspresu. Jeżeli przypadkowo zalejesz urządzenie, najprawdopodobniej przestanie działać. Postaraj się, w miarę możliwości wysuszyć i oczyścić ekspres. Jeżeli to nie pomoże, będziesz musiała wymienić elektronikę. W takim przypadku należy zgłosić usterkę, na przykład do Kliniki Ekspresów, a fachowcy zadbają, by Twój ekspres znów spełniał swoją funkcję. Warto mieć zawsze pod ręką numer do sprawdzonego fachowca. Dzięki temu zwiększysz szansę na szybszą naprawę Twojego sprzętu.

Kamień – potencjalny niszczyciel naszego ekspresu

W większych miastach musimy liczyć się z tym, że bieżąca woda jest w bardzo słabej kondycji. Zawiera w sobie duże ilości składników mineralnych, które osadzają się w postaci kamienia na wszystkich urządzeniach, mających styczność z wodą. Ekspres do kawy jest jednym z nich. Należy regularnie oczyszczać ekspres z kamienia, zwłaszcza elementy, przez które przepływa woda. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak wykorzystywanie wody filtrowanej, lub zamontowanie filtra w naszym ekspresie. Dzięki temu nie musimy się martwić o powracający kamień.

Pamiętaj, że ekspres do kawy, w zależności od modelu, jest dość prostym w obsłudze urządzeniem. Po prostu czasami bywa nieznośny, a im więcej funkcji posiada, tym prościej o usterkę. Dlatego ważne jest, aby zakupić sprzęt najlepiej odpowiadający naszym potrzebom. Dodatkowo warto regularnie dbać o czystość ekspresu, a w razie nagłych sytuacji, mieć pod ręką numer do zaufanego serwisu.

źródło zdjęcia: pixabay.com

No votes yet.
Please wait...