Patelnie Skeppshult są wśród Szwedów uznawane za najlepsze patelnie w skali globu. Czy rzeczywiście tak jest? Marka zyskuje ogromną sławę w każdej części świata. Nie bez powodu. To patelnie, na które producent udziela 25 lat gwarancji. Przeglądając oferty w poszukiwaniu patelni bezpiecznych, długotrwałych i odpornych na czynniki zewnętrzne – nie sposób jest nie zauważyć licznych zalet patelni Skeppshult. W czym tkwi tajemnica firmy?

Czym jest Skeppshult?

Firma Skeppshult powstała w roku 1906 i do chwili obecnej stosuje niezmiennie te same, tradycyjne metody produkcji. Patelnie żeliwne, garnki i akcesoria tej marki słyną z bezpieczeństwa, wytrzymałości, odporności na działanie wysokiej temperatury oraz łatwości w użytkowaniu. Czy nie takie właśnie cechy powinna posiadać patelnia? Powierzchnia jakościowej patelni musi być odporna na użycie bardzo wysokich temperatur, umożliwiać smażenie bez przywierania i łatwe oczyszczanie. To kwintesencja najważniejszych cech patelni Skeppshult. Do ich wyrobu stosowane są metody ręczne: wykwalifikowany pracownik przelewa gorące żeliwo do piaskowych form. Formy te używane są tylko jednokrotnie, a każda z nich jest inna. To nie wszystko! Piasek do wykonania patelni pochodzi z odzysku, co sprawia że cały proces jest maksymalnie proekologiczny. Temperatury wytwarzania są tak wysokie, że aluminium czy teflon po prostu nie nadawałyby się do wykorzystania w tej produkcji. Następnie, następuje szlifowanie i impregnowanie naturalnym olejem rzepakowym. Kolejno, smażąc na oleju i smarując nim patelnię – dbają o nią użytkownicy, każdego dnia. Tym sposobem, powstają patelnie o wysokim stopniu wytrzymałości, a także bezpieczeństwa dla użytkowników i środowiska.

Dlaczego warto kupić szwedzkie patelnie Skeppshult?

Patelnie z dodatkiem aluminium, teflonu i innych toksycznych tworzyw nie spełniają odpowiednio swojej roli. Taką patelnię powinno się wymieniać w momencie powstania uszczerbku, gdyż szkodliwe substancje nie mogą przedostać się do pożywienia! Podatne na zniszczenia patelnie, lądują więc w koszu niezwykle często. Konsument musi w takiej sytuacji dokonać kolejnego zakupu. Wszystko to ze względu na domniemaną oszczędność. Nic bardziej mylnego! W ten sposób wydać można ogromne sumy. Tymczasem patelnia jakościowa posłuży nam ponad 25 lat. Gwarancja producenta obejmuje produkt przez tak długi okres czasu, więc nawet gdyby cokolwiek nam nie odpowiadało – w ciągu 25 lat mamy prawo do reklamacji. Podczas smażenia, duszenia czy grillowania do potraw nie przedostają się toksyny. Wręcz przeciwnie, trafia do nich naturalny pierwiastek żelaza, tak potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dodatkowo patelnie te umożliwiają smażenie i grillowanie bez przywierania i przypalania. Oczyszczanie patelni nie wymaga użycia środków chemicznych – do jej czyszczenia i impregnacji wystarczy olej rzepakowy. Żeliwne patelnie Skeppshult są tak wytrzymałe, że można je stosować nie tylko na płycie indukcyjnej, ale także na otwartym ogniu. Dostępne są różnorodne modele: patelnie żeliwne do grillowania, patelnie do duszenia, patelnie o dużej średnicy. Wszystko to sprawia, że patelnie tej marki stosowane są nie tylko w domu, ale także w profesjonalnej kuchni.

Gdzie kupić oryginalne patelnie Skeppshult?

Oryginalne patelnie Skeppshult to gwarancja smażenia bezproblemowego i bezpiecznego. Oczywiście, należy zwracać szczególną uwagę na wybór patelni markowej. Patelnia reklamowana jako żeliwna, nie będąca jednak produktem oryginalnym, może nie spełnić oczekiwań. Warto więc zwrócić uwagę na pochodzenie, metody produkcji oraz logo firmowe. Pełnowartościowa patelnia tej marki to zakup na długie lata! Oryginalne patelnie Skeppshult kupić można w sklepie online. Cały proces zakupu odbywa się bez wychodzenia z domu. Bardzo często, do wybranego modelu patelni dobrać można odpowiednią rączkę. Dostępne są na przykład rączki drewniane i stalowe. Zachwyca także różnorodność patelni. Na uwagę zasługują na przykład patelnie do smażenia naleśników w kształcie serduszek! Oprócz patelni, oferowane są także garnki żeliwne, płyty do grillowania, brytfanny i wiele innych świetnych rozwiązań. Patelnie żeliwne Skeppshult dostępne są na zaufanych witrynach, będących partnerami tego producenta. Kup oryginalne patelnie żeliwne Skeppshult i ciesz się ich jakością przez wiele lat.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...