Nowoczesne płyty indukcyjne charakteryzują się niezawodnością i bezawaryjnością, ale niestety nawet najlepszym sprzętom może przydarzyć się awaria w najmniej spodziewanym momencie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, gdzie naprawić płytę indukcyjną, aby nie wydać fortuny.

Jakie indukcje są najbardziej podatne na awarie?

Na awarie i usterki najbardziej podatne są najtańsze modele płyt indukcyjnych, dlatego też warto stawiać na produkty od renomowanych producentów. Naprawa sprzętu od nieznanego producenta może niestety wiązać się z kosztownym wydatkiem i długim okresem oczekiwania na naprawę.

Najczęściej spotykane awarie i usterki płyty indukcyjnej

Przy większości uszkodzeniach płyt indukcyjnych na szczęście nie ma potrzeby wymieniania drogich modułów elektronicznych. Odpowiedni fachowcy są w stanie przywrócić do życia uszkodzone płyty zdecydowanie taniej niż autoryzowane serwisy.

Jeżeli płyta indukcyjna straciła gwarancję producenta, to warto rozejrzeć się za prywatnymi serwisantami, którzy większość usterek są w stanie naprawić w przedziale od 150 zł do 350 zł.

Gdzie najlepiej serwisować indukcję?

Jeżeli w naszej okolicy nie ma żadnego rzetelnego serwisanta, to warto skorzystać z naprawy wysyłkowej. Na rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które dokonują wysyłkowej naprawy płyt indukcyjnych na terenie całego kraju.

Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Większość renomowanych firm zapewnia swoim klientom bezpłatną diagnozę, dzięki czemu można szybko dowiedzieć się, ile kosztować będzie ewentualna naprawa. Współczesne firmy kurierskie funkcjonują bardzo sprawnie, dlatego tez na czas naprawy nie trzeba czekać długo.

Co może ulec awarii w indukcji?

Bardzo częstą przyczyną awarii jest uszkodzenie kuchenki indukcyjnej przez przegrzanie obwodów płyty. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że pod płytą indukcyjną należy zapewnić odpowiednią wentylację powietrza. Nie można dopuścić do tego, aby przestrzeń pod płytą byłą szczelnie zamknięta.

Szczególną uwagę muszą zachować przede wszystkim te osoby, które montują płyty tradycyjne bezpośrednio nad piekarnikiem. Częstymi usterkami jest również wybijanie bezpieczników przy włączeniu do sieci albo uszkodzenia, które wynikają po prostu ze złego podłączenia do instalacji elektrycznej. Aby uniknąć tych problemów warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi albo zatrudnić doświadczonego fachowca, który zamontuje płytę indukcyjną.

Odpowiedni dobór garnków

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że na płytach indukcyjnych można używać wyłącznie naczyń, które posiadają dno z odpowiedniego materiału. Niestety wiele osób korzysta na przykład z naczyń ceramicznych albo szklanych, które mogą uszkodzić płytę indukcyjną. Unikać należy również garnków, które wykonane są ze stali nierdzewnej, brązu, miedzi albo aluminium.

Najlepiej sprawdzą się naczynia ze stali albo emalii. Nie można zapominać również o lanym żelazie albo stali nierdzewnej. Naczynia powinny posiadać płaskie dno, dzięki czemu będzie można zyskać największą efektywność.

Opracowano:

Fix AGD Katowice
Strona www: fixagd.pl

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...