Zwieńczeniem budowy każdego domu jest zagospodarowanie przestrzeni otaczającej budynek. Jednym z elementów zaś, bez którego trudno sobie wyobrazić doprowadzenie całości do końca jest ogrodzenie. Dodatkowo wysoka estetyka oraz funkcjonalność skomponowanej z ogrodzeniem bramy wjazdowej podniesie atrakcyjność wizualną posesji. Jakie ogrodzenie wybrać dla ochrony posesji?

Rodzaje ogrodzeń stosowanych na posesjach

Dzieci bawiące się w ogrodzie, spokojny odpoczynek po pracy, a także przyjęcia w gronie rodzinnym lub znajomych wymagają prywatności. Tymczasem nietrudno o jej utratę w przypadku braku ogrodzenia. Jednocześnie większości ludzi nie chodzi po prostu o odgrodzenie się od świata zewnętrznego, ale o budowę takiego ogrodzenia, które będzie współgrało z całą wizją rodzinnego gniazda. W związku z tym wybierane są różnorakie ogrodzenia, przy czym ograniczenie wydatków ma w tym wypadku dosyć istotne znaczenie.

Najprostsze siatki ogrodzeniowe w tym przemysłowe stosowane są na tyłach, czasem na bokach posesji, ale na front wybierane są zgoła odmienne rodzaje. W tym wypadku brane są pod uwagę nie tylko jednak takie aspekty, jak wysoka estetyka, ale również wytrzymałość oraz trwałość. Ogrodzenia metalowe kute, wspierane na słupkach betonowych albo metalowych, grube drewniane i lakierowane sztachety oparte o metalowe żerdzie, czy wreszcie przęsła ogrodzeniowe dostosowane do wyrazu domu kolorystycznie lub z nim kontrastujące.

Przęsła na wymiar są w tym wypadku dosyć wygodnym i w miarę tanim rozwiązaniem. Ponadto przęsło ogrodzeniowe można zamówić w konfiguracji zarówno poziomej, jak i pionowej i w kilku wariantach kolorystycznych, także na wymiar na życzenie klienta. Oznacza to, że istnieje możliwość idealnego dopasowania wymiaru do potrzeb klienta, włącznie ze słupkami łączącymi panele w całość. Nowoczesne przęsła ogrodzeniowe są typem ogrodzenia, którego nie potrzeba dodatkowo zabezpieczać, ponieważ panele są wykonywane z blachy ocynkowanej odpornej na korozję i dodatkowo malowane metodą proszkową. Są one również odporne na uszkodzenia mechaniczne i niełatwe dla sforsowania dla niepożądanych gości, a niemożliwe do sforsowania dla zwierząt.

Jaka brama i furtka na posesję?

Dosyć istotną kwestią oprócz ogrodzenia są bramy wjazdowe oraz furtki umożliwiające wygodne wchodzenie i wychodzenie z posesji. Furtki ogrodzeniowe dostępne jako gotowy produkt albo na wymiar a pochodzące z Garden Steel są wygodne do wkomponowania w całość z pozostałą częścią panelowego ogrodzenia, a dodatkowo są wyposażone standardowo w klamki oraz zamek.

W tej samej firmie można zaopatrzyć się również w bramy wjazdowe, bez których ogrodzenie posesji byłoby niepełne i niefunkcjonalne. Bramy wjazdowe można zakupić i zamontować w jednym z dwóch typów:

  • bramy wjazdowe dwuskrzydłowe;
  • bramy wjazdowe przesuwne.

Produkty gotowe mają wymiary uśrednione i w standardzie szerokość pełnej bramy dla wjazdu w obu typach wynosi cztery metry. Jest to przestrzeń, przez którą z powodzeniem przejedzie każdy samochód włącznie z wozem asenizacyjnym. Ze względu jednak na fakt możliwości zaistnienia zapotrzebowania na inny rozmiar bramy, w firmie Garden Steel wykonywane są na zamówienie bramy na wymiar.

No votes yet.
Please wait...