Buty w większości domów i mieszkań przechowywane są w przedpokoju. Okazuje się też, że sprawiają one sporo kłopotów. Problem jest przede wszystkim z butami zimowymi, które zajmują sporo miejsca. Poza tym często są one zamoczone i pozostawiają po sobie mokre ślady. Dlatego też z myślą o nich i innego rodzaju obuwiu warto rozważyć zakup stojaka na buty.

Stojaki zamknięte i otwarte

Dostępne na rynku stojaki, szafki na buty mają różnorodne formy. Dużą popularnością cieszą się te wykonane z drewna lub jego imitacji, które w całości kryją obuwie. Wcale jednak nie muszą być one nudne. Ciekawym rozwiązaniem są także stojaki otwarte, a więc takie ,w przypadku których zawartość jest widoczna. Często są one połączone z siedziskiem, stojakiem na parasole czy lustrem. Możliwości jest sporo. Produkowane są z różnego rodzaju materiałów m.in. metalu, rattanu czy wspomnianego już naturalnego drewna. Bez problemu można więc dopasować stojak do danej aranżacji. Ciekawy wybór stojaków (jak również innych elementów wyposażenia garderoby) znajdziemy w ofercie takich firm, jak Kuchinox.

Od wyboru do koloru

Nowoczesne stojaki na buty prezentują się niekiedy bardzo efektownie. Często są bogato zdobione lub posiadają elementy szklane. Nowością na rynku są stojaki obrotowe lub te z teleskopowymi regałami składanymi. W niektórych przypadkach istnieje możliwość w razie potrzeby dokładania kolejnych półek na buty. Czasem doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się modele materiałowe czy kartonowe w formie swego rodzaju organizerów na obuwie. Posiadają one nieco większe rozmiary. Poza tym niekiedy szafki zamiast klasycznych drzwiczek z uchwytami mają magnesy, co umożliwia szybki i bezproblemowy dostęp do wnętrza stojaków.

Dlaczego warto mieć stojak na obuwie?

Stojaki na buty to element niezbędny w każdym domu czy mieszkaniu. Najczęściej stawia się je w przedpokoju. Dużą popularnością cieszą się też klasyczne szafki na buty, a także specjalne organizery, pojemniki czy kosze na obuwie. Co ciekawe, niektóre stojaki czy szafki dodatkowo posiadają prawidła. Prawidła są to akcesoria, na które obuwie się niejako nadziewa. Pozwalają one utrzymać odpowiedni kształt obuwie i zachować je jednocześnie w czystości. Czasem okazują się też być pomocne podczas suszenia przemoczonych butów. Jednak, gdzie przechowywać obuwie w czasie podróży, gdy nie można ze sobą zabrać takiego stojaka? Ciekawym pomysłem są torby turystyczne przeznaczone specjalnie do przechowywania butów. Dzięki temu buty nie brudzą pozostałych ubrań.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...