Umieszczenie w kuchni odpowiedniego wyposażenia znacznie zwiększa jej funkcjonalność, przyspiesza różne czynności w niej wykonywane i sprawia, że to pomieszczenie staje się po prostu przyjazne użytkownikowi. Jakie zatem wyposażenie warto mieć w kuchni?

Kuchnia to drugie po salonie pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. O ile w salonie przesiadujemy około 41% czasu spędzanego w domu, o tyle w kuchni jest to 28% (źródło: https://lifestyle.newseria.pl/komunikaty_pr/w_ktorym_pomieszczeniu_w,b2089185862). Warto zdawać sobie sprawę, że dziś kuchnia to często nie tylko miejsce, gdzie przygotowuje się posiłki, ale również przestrzeń, w której spotyka się wspólnie rodzina. Mimo wszystko podstawowym przeznaczeniem kuchni jest przyrządzanie posiłków. Jednak bez odpowiedniego wyposażenia tego pomieszczenia gotowanie staje się prawdziwą udręką. Przy czym nie chodzi tu jedynie o wyposażenie w duży sprzęt AGD czy szafki. Eksperci ze sklepu internetowego Bazylia.pl przekonują, że warto również zainwestować w dobrej jakości akcesoria kuchenne. Nasi eksperci podpowiadają, co warto mieć w kuchni.

Garnki i patelnie

Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek kuchnię bez garnków i patelni. W przypadku garnków najlepiej wybrać stalowe. Przydadzą się zarówno bardzo małe (pojemność 1 l), jak i zdecydowanie większe (około 3,5 l). W rzeczywistości warto mieć również pod ręką bardzo duży, 5-litrowy garnek, ponieważ w święta się przydaje. Podobnie patelnie warto mieć w różnych rozmiarach. Najlepiej również od razu zainwestować w żeliwne, droższe, ale bardzo trwałe.

Noże kuchenne i deski do krojenia

Noże w kuchni to podstawa. Najlepiej mieć komplet wysokiej klasy noży – ostrych i trwałych. Przyda się zarówno klasyczny nóż z ząbkami do krojenia chleba, jak i duży nóż szefa kuchni oraz małe nożyki do cięcia i obierania. Dla miłośników ryb niezbędny okaże się także nóż do filetowania. Do dobrych noży przyda się także co najmniej jedna dobra deska do krojenia (najlepiej dwie). Najbardziej funkcjonalna jest deska drewniana, ale za to plastikową można myć w zmywarce.

Inne akcesoria

To, co wymieniliśmy wyżej, to absolutne minimum w kuchni. Z czasem warto jednak poszerzyć kolekcję akcesoriów o tarki do warzyw i owoców, przyda się blender i mikser ręczny, zestaw misek (najlepiej i plastikowych, i metalowych). Pomocny może okazać się także durszlak, różnego rodzaju pojemniki na żywność, cukier, mąkę, kaszę, ryż itd. Warto mieć także pod ręką łopatki do przewracania jedzenia na patelni i mieszania w garnku.

To oczywiście nie wszystkie akcesoria, jakie mogą się przydać w naszej kuchni. Jednak właśnie one powinny się znaleźć w pierwszej kolejności na jej wyposażeniu. Potem warto dokupywać sukcesywnie kolejne akcesoria, gdy okażą się potrzebne.

Przydatne wyposażenia do kuchni znajdziesz na bazylia.pl

No votes yet.
Please wait...