Zielono mi!

I wcale nie chodzi o kolor ścian i tapet. W bieżącym roku architekci i projektanci wnętrz postawili na silną integrację wnętrz z roślinnością. W małych mieszkaniach ciężko jednak o stworzenie otwartego na ogród salonu. A w starych kamienicach niektórzy nie mają nawet balkonu.

Dopiero niedawno popularne stało się wstawianie dużych, balkonowych drzwi. Umożliwia to stworzenie zielonego kącika, który będzie dobrze współgrał z salonem.

Najlepiej gdyby zielona przestrzeń była oddzielona od mieszkania tylko szybą, ale dla osób nie posiadających ogrodu czy nawet balkonu równie dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie takiego kącika w pomieszczeniu. Możesz wykorzystać duże rośliny w ozdobnych donicach i połączyć je z mniejszymi kwiatkami. Najlepiej sprawdzą się kwiaty o dużych, intensywnie zielonych liściach.

Wolny czas spędzam na balkonie

Zapomnij o suszeniu prania i zagracaniu balkonu. Teraz to przestrzeń do relaksu i wypoczynku. Ławeczka, fotele i stolik to wszystko czego potrzebujesz. Możesz do tego wykorzystać modne drewniane palety albo odporne na zmienne warunki klimatyczne meble ogrodowe.

Na balkonie możesz też zrobić kącik z kwiatami, warzywami lub ziołami. Jeśli masz mały balkon wykorzystaj sprytne rozwiązania, które pomogą Ci wykorzystać całą przestrzeń. Składane meble, haczyki i podwieszenia na ścianie to dobry pomysł na oszczędzanie miejsca.

Piękne i funkcjonalne

Kolejnym trendem było tworzenie pięknych, ale wciąż funkcjonalnych przedmiotów. Projektanci skupili się na tym, aby proponowane przez nich rozwiązania były przede wszystkim praktyczne.

Dlatego nawet zwykła miska kuchenna może zostać zaprojektowana w taki sposób, aby oprócz charakteru dekoracji spełniała swoją podstawową funkcję. To też ważna rada dla Ciebie. Urządzaj wnętrze w taki sposób, aby ułatwiało Ci codzienne wykonywanie obowiązków bez przeszkód.

Pamiętaj także o podstawowych zasadach urządzania wnętrz:

  1. Wybierz styl w jakim chcesz mieć urządzone mieszkanie.
  2. Postaraj się, aby to dodatki były najbardziej charakterystycznym elementem wystroju.
  3. Zachowaj umiar – nawet duże mieszkanie może sprawiać wrażenie zagraconego.

Wyróżnij się

Innym trendem popularnym w 2016 roku są wyraziste wzory, głównie na tapetach. Zapomnij o jednolitym kolorze. Obecnie znajdziesz naprawdę rzucające się w oczy tapety. Trzeba jednak umiejętnie zestawić je z resztą wnętrza.

Takie tapety najlepiej sprawdzają się w nowoczesnej i minimalistycznej stylistyce. Dzięki temu rzucający się w oczy wzór nieco złagodnieje, a całość nabierze niezwykłego stylu i elegancji.

Przejrzyj się

Trend szczególnie lubiany przez kobiety, czyli duże, wolnostojące lustra, które nie są zawieszone, a tylko oparte o ścianę. Mogą mieć też specjalną nóżkę, na której się oprą. Co ciekawe taki sposób stawiania lustra promowany był również jako rozwiązanie łazienkowe.

Co jest jednak najważniejsze? Przygotowanie projektu albo zarysu pomysłu, który ułatwi wybór poszczególnych mebli lub kolorów. Dlatego zachęcamy do skorzystania z darmowych porad architektów w Galerii Wnętrz Wrocław. Więcej informacji znajdziesz tutaj http://domar.pl/.

No votes yet.
Please wait...