Otrzymałeś spadek, awans, a w związku z tym wzrosła twoja zdolność kredytowa?

Zastanawiasz się, co zrobić z nowymi możliwościami finansowymi? Warto pomyśleć o zabezpieczeniu na lata i kupić mieszkanie w Warszawie, nawet jeśli masz już własne lokum. Nowe mieszkania to stabilna i opłacalna inwestycja.

Apartament czy kawalerka?

Większe mieszkanie przyciągnie rodziny z dziećmi. Jednak o wiele łatwiej sprzedać kawalerkę i wynajem kilku mieszkań zapewni większy wzrost inwestycji. Z drugiej strony, więcej mieszkań to więcej spraw organizacyjnych. Można też większe mieszkanie podzielić na kilka mniejszych – z łazienkami i aneksami kuchennymi, a wtedy wynajmiemy je trzem różnym osobom. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku pracowników korporacji, którym firma wynajmuje mieszkanie w delegacji. Pracownicy nie gotują i nie prowadzą w służbowym mieszkaniu rodzinnego życia.

Meblować czy nie?

Nowe mieszkania trzeba wyremontować, by można się było do nich wprowadzić, to obowiązek właściciela mieszkania, ale czy obejmuje to również pełne umeblowanie? Mogłoby się zdawać, że łatwiej wynająć mieszkanie w pełni wyposażone i umeblowane. Wszystko jednak zależy od sytuacji wynajmującego. Zdarza się, że lokator wyprowadza się z poprzedniego miejsca, jest w trakcie rozwodu i życiowych przetasowań. Może jednocześnie budować dom i potrzebuje tymczasowego miejsca zamieszkania, a meble chce zabrać ze sobą. Warto wstrzymać się z tą decyzją, dopóki nie znajdziemy chętnego i dopisać, że meblowanie wchodzi w grę, gdy podpiszemy umowę najmu.

Kupując mieszkanie pod wynajem, powinniśmy przede wszystkim skupić się na atrakcyjnej lokalizacji, która podnosi cenę, pozwalając nam uzyskać wyższy dochód pasywny, a także szybko przyciągnie potencjalnych zainteresowanych, dzięki czemu mieszkanie nie będzie stało puste i od razu zacznie na siebie zarabiać. Zwróć uwagę na nowe mieszkania na Bielanach niedaleko linii metra.

Mieszkanie na etapie dziury w ziemi?

Zakup mieszkania na etapie dziury w ziemi tylko z pozoru jest tańszy, przez najbliższy rok lub dwa nie będziemy z niego czerpać dochodu. Im szybciej wykończymy mieszkanie i je wynajmiemy, tym większy zwrot inwestycji. Ponadto mamy pewność, że deweloper nie wycofa się z planów, a budowa się nie przedłuży w wyniku niedopatrzeń.

No votes yet.
Please wait...