Dzisiejszy post będzie o wilgotnych ściereczkach do sprzątania. Trochę informacji i moja opinia.
Pierwsze tego typu ściereczki, jakie wpadły mi w ręce, były do mebli. W kuchni mam dolne szafki w kolorze wenge, czyli ciemny brąz, na którym widać każdy zaciek. Postanowiłam sprawdzić, jak wilgotne chusteczki sobie z tym poradzą. Byłam mile zaskoczona. Wszystko ładnie schodzi, pozostaje błysk i ładny zapach. Od razu znalazły zastosowanie do ścierania kurzu.
Większość chusteczek, które posiadam są z Biedronki – niektóre są dostępne w stałej ofercie, niektóre z limitowanej edycji. Tylko ściereczki do lodówki zakupiłam zupełnie innej marki – Green Shield, ponieważ ani w Biedronce ani w Lidlu takich nie znalazłam. Również są bardzo pomocne.
Największe wątpliwości miałam do ściereczek do czyszczenia ekranu telewizora. Ale na szczęście okazała się, że zgodnie z informacją na opakowania, nie pozostawiają smug.
Teraz kilka konkretnych zalet:)
- przyspieszają sprzątanie (przecieram i wyrzucam, w przeciwieństwie do zwykłej ścierki, którą muszę albo wytrzepać z kurzu, albo zamaczać w wodzie, później ją wysuszyć; taka wisząca ścierka na grzejniku niezbyt dobrze wygląda)
- są niezawodne przy niespodziewanych gościach lub codziennych drobnych porządkach (można wytrzeć plamy na podłodze, bez szykowania wody w wiadrze i wyciągania mopa)
- zawsze są pod ręką i wszystkie mają swoje przeznaczenie; z tradycyjnymi ścierkami różnie bywa, ja zazwyczaj nie pamiętam, która ścierka do czego służyła
- pozostawiają ładny zapach w mieszkaniu
- łatwiej się zmobilizować do sprzątania:)
Do sprzątania nie używam wyłącznie wilgotnych chusteczek. Np. łazienkę wolę umyć przy pomocy zwykłej ścierki i środków czystości. Przy myciu okien, ściereczki również nie zastąpią nam wody, ścierki i „psik psik”. W naszym mieszkaniu chusteczki mają zastosowanie przede wszystkim do codziennych porządków, do przetarcia drobnych lub pojedynczych plam.
Poniżej jeszcze kilka informacji, gdyby ktoś chciał się bardziej zagłębić w ten temat i poszukać ściereczek dla siebie, czy też przetestować różne marki. Ja również chętnie będę testowała, gdy tylko wykorzystam obecne zapasy.
Przeznaczenie wilgotnych chusteczek
Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów wilgotnych ściereczek. Nie wszystkie jeszcze posiadam, ale postaram się je wymienić:
- uniwersalne
- do mebli
- do skóry
- do kuchni
- do łazienki
- do lodówki i mikrofali
- do szkła / szyb
- do toalety
- do podłóg
- do parkietu i paneli
- do stali nierdzewnej
- do ekranów LCD/LED
Marki wilgotnych ściereczek
- Mr Magic – Biedronka
- W5 – Lidl
- Green Shield
- Poliboy
- SWIFFER
Cena
W zależności od marki i przeznaczenia chusteczki kosztują od 5 do kilkunastu złotych. Ale oczywiście warto polować na promocje chociażby w Biedronce czy w Lidlu:) Polecam.
A Wy jakie macie doświadczenia z mokrymi chusteczkami?
Fajne te testowane ściereczki.
Plus tyle zapachów.
Zainteresuję się chyba nimi.
Ja nie wyobrażam sobie sprzątanie bez mokrych chusteczek. Najlepiej radzą sobie z kurzem 🙂 Moja ulubiona firma. Chusteczki pięknie pachną.