Wykładziny przemysłowe, charakterystyka

Wykładziny przemysłowe muszą być przede wszystkim odporne na ścieranie oraz brud w postaci olejów czy smarów. Aby łatwo było utrzymać je w czystości, powinny być również łatwo zmywalne,.

Wykorzystywane w przemyśle wykładziny muszą być odporne na wgniecenia, powstające w trakcie użytkowania maszyn przemysłowych oraz różnego rodzaju substancje chemiczne, które mogą pojawić się na podłożu. Powinny być przystosowane do wysokich i niskich temperatur, a przede wszystkim niewrażliwe na ich gwałtowne wahania.

By móc zapewniać bezpieczeństwo pracownikom, wykładziny przemysłowe powinny być również antypoślizgowe i posiadać obowiązkowe atesty na łatwopalność.

Wykładziny przemysłowe – kauczukowe

Wykładziny przemysłowe wykonane z kauczuku są wyjątkowo odporne na ścieranie i wytrzymałe, dzięki temu należą do grupy najtrwalszych wykładzin przemysłowych. Wykładziny z kauczuku sprawdzają się również w miejscach o wzmożonym ruchu, choćby na lotniskach. Wysoka wytrzymałość kauczuku sprawia, że jego zastosowanie to wariant najbardziej ekonomiczny.

Wykładziny przemysłowe – PCW Tarkett

Wykładziny przemysłowe Tarkett to nawierzchnie obiektowe, dywanowe i podłogowe. Ze względu na szeroki zakres zastosowania, posiadają ogromną ilość kolorów i wzorów. Charakteryzują się wysokim stopniem amortyzacji, są odporne na wgniecenia i ścieranie, a także zarysowania czy zabrudzenia. Wyróżniają się przede wszystkim przyjaznym sposobem konserwacji, nie wymagają woskowania, polerowania czy wielkiego nakładu pracy wkładanej w utrzymanie wykładzin w czystości.

Wykładziny przemysłowe – płytki podłogowe Flexi – Tile

Wykładziny przemysłowe w postaci samoblokujących płytek podłogowych PCW Flexi-Tile, to jedno z najwygodniejszych rozwiązań, szczególnie w takich obiektach, jak: garaże, siłownie, sklepy, hale produkcyjne, magazyny czy szkoły. Komfort ich zastosowania polega przede wszystkim na tempie i wygodzie pracy. Nie wymagają bowiem specjalistycznych narzędzi do układania i nie trzeba specjalnie dostosowywać powierzchni na której będą leżały. W większości wypadków płyty układa się bezklejowo, dzięki czemu w oczekiwaniu na zakończenie wszystkich prac, nie trzeba zamykać remontowanego obiektu, a podłoga może być użytkowana natychmiast po położeniu.

Wykładziny przemysłowe nowoczesnej technologii wykorzystywane w obiektach przemysłowych oraz obiektach użyteczności publicznej, są nie tylko wytrzymałe i odporne, ale również estetyczne, przez co stają się jednym z istotnych elementów wystroju wnętrz.

No votes yet.
Please wait...