Farba strukturalna

Farba strukturalna pozwala nam upodobnić wyglądem nasze ściany do różnych materiałów o ciekawych fakturach. Zazwyczaj mają postać gęstej masy, pasty lub proszku gotowego do użycia. Świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach z drobnymi nierównościami lub wszędzie tam, gdzie podłoże nie jest idealnie przygotowane na zwyczajną farbę, na przykład na powierzchniach betonowych, tynkach i płytach drewnopodobnych i kartonowo-gipsowych.

Farba perłowa

Farba perłowa zawiera metaliczne pigmenty i drobinki piasku. Świetnie sprawdzi się w eleganckich wnętrzach. Dzięki swojej strukturze nadaje pomieszczeniom głębi i migoczących wykończeń. Farby perłowe są bardzo trwałe i odporne na zabrudzenia.

Farba magnetyczna

Farby magnetyczne stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza we wnętrzach w industrialnym stylu, który ostatnio króluje w domach młodych Polaków. Powierzchnia pokryta farbą magnetyczną, jak wskazuje sama nazwa, zyskuje właściwości magnetyczne, dzięki czemu możemy do niej przyczepić dowolne przedmioty: notatki, obrazki, pamiątkowe magnesy.

Farba tablicowa

Farba tablicowa bardzo często nakładana jest jednocześnie z farbą magnetyczną. Dzięki temu zyskujemy 2 w 1: tablicę magnetyczną. Farba tablicowa wytwarza powierzchnię, na której możemy pisać przy użyciu kredy. Taka domowa tablica będzie zarówno fajną zabawą dla dzieci, jak i świetną formą szybkich notatek czy wiadomości.

Dobrze się przygotuj

Niektóre z wyżej wymienionych farb, jak na przykład farby strukturalne, są bardzo łatwe w użyciu i możemy to zrobić samodzielnie, bez konieczności gruntowania i posiadania idealnie gładkich powierzchni. Zawsze jednak musimy pamiętać o bezpieczeństwie podczas pracy. Do każdego remontu lub tylko odświeżenia mieszkania trzeba dobrze się przygotować: należy zakupić wałki i pędzle z włosiem odpowiednim do gęstości i rodzaju farby, korzystać ze stabilnej drabiny aluminiowej o odpowiedniej wysokości, a także zabezpieczyć powierzchnie takie jak sofy, parapety, podłogę.

Artykuł przygotowany przez firmę ALVE, specjalizującą się w sprzedaży drabin aluminiowych.

No votes yet.
Please wait...