Odpowiednie światło a jakość pracy

Kiedy oświetlenie jest nieodpowiednie lub niewystarczające, trudno jest się skupić i myśleć. Spada motywacja, oczy są coraz bardziej zmęczone, szczypią, łzawią i coraz trudniej jest oprzeć się opadającym powiekom. Do tego w parze idzie problem z koncentracją. Tak naprawdę myślimy wtedy jedynie o tym, aby jak najszybciej skończyć pracę i znaleźć się w drodze do domu. Najlepszym światłem do pracy jest to emitowane przez promienie słoneczne. Dlatego pracując w biurze dobrze jest zapewnić sobie taki sposób oświetlenia najdłużej, jak to jest możliwe. Bywa jednak tak, że do biura wpada niewystarczająca ilość światła lub pracujemy do późna, kiedy słońce już dawno zaszło. Najczęściej dzieje się to podczas zimy, kiedy dzień kończy się już około 16. Wtedy trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni system oświetlenia. Może w tym pomóc sklep internetowy koma.lux.pl, oferujący bogaty wybór oświetlenia nie tylko biurowego, ale również do innych pomieszczeń.

Jakie oświetlenie wybrać do biura?

Przede wszystkim należy skupić się na samym źródle oświetlenia. Najważniejsza jest jego barwa, która powinna być jak najbardziej zbliżona do tej oddawanej przez promienie słoneczne. Jest to tak zwane zimne światło, oznaczane literami CW. Skrót ten pochodzi z języka angielskiego i można go rozwinąć jako cool white, co oznacza barwę chłodno-białą. Żarówka emitująca światło tego rodzaju jest najlepsza do pracy. Takie określenia barw mogą się różnić w zależności od producenta. Dlatego dla usystematyzowania stosowane jest określenie temperatury barwowej, wyrażane w Kelwinach. Im większa ich liczba, tym zimniejsze jest światło. Zgodnie z tym największą ilością Kelwinów określana jest barwa dzienna, czyli zimna. Doskonale nadaje się ona do pomieszczeń, w których wykonywana jest praca wymagająca wysiłku wzrokowego.

Ale źródło oświetlenia to nie wszystko. Ważna jest także sama lampa. Do biur najczęściej polecane są te stołowe. Sklep Koma Oświetlenie w swojej ofercie posiada zarówno elementy oświetlenia stojące, jak i wpuszczane. Te drugie charakteryzują się tym, że ich kabel znajduje się pod biurkiem. Zapewnia to estetyczny widok, ponieważ klienci czy osoby przychodzące do biura nie będą w stanie zobaczyć żadnego okablowania. Do takiego pomieszczenia można kupić zwyczajną stojącą lampkę lub taką z wysięgnikiem, którą można ustawić tak, aby rzucała światło w najbardziej odpowiednie dla nas miejsce. Jest to wygodniejsze rozwiązanie od małych, biurowych lamp, które dają ograniczone światło. W wielu przypadkach jest ono skierowane w złą stronę, przez co taki przedmiot traci sens istnienia, bo nie oświetla tego, co chcemy.

Kupując lampę nie tylko do biura, ale również do innych pomieszczeń, trzeba zwrócić uwagę zarówno na to, jak prezentuje się sam przedmiot, jak i na źródło światła, które można do niego kupić. Jest to ważne, ponieważ na każdej lampie widnieje naklejka z informacją, żarówkę o jakiej maksymalnie mocy można użyć.

No votes yet.
Please wait...