Można by pomyśleć, że w dobie dzisiejszej mody na coraz bardziej designerskie oświetlenie, znalezienie klasyki będzie graniczyło z cudem. Nic bardziej mylnego. Faktycznie, aranżacje domowe stają się mocno wyszukane i wyrafinowane, a to za sprawą lamp, które więcej niż zaskakują. Miłośnicy klasyki nie poczują się jednak zawiedzeni. Jeśli jest chęć, by odpocząć od designu, który wzbudza rozmaite emocje, to czas postawić na geometryczne kształty oświetlenia. Klasykę, która nie jest nudna, ale nie przekracza również granicy smaku.

Lampa, która kołem się toczy

Nie warto zapominać o uwielbieniu do okrągłych kształtów. To taka metaforyczna nieskończoność, ale i pewna doza subtelności. Podstawy lamp podłogowych, które są okrągłe, wnoszą powiew estetyki do każdego wnętrza. Zakończone również okrągłym kloszem, sprawiają wrażenie harmonijnych i spójnych, a urządzanie aranżacji za pomocą tak klasycznej konstrukcji, nie budzi niczyich wątpliwości.

Kontrastem dla oświetlenia, które głównie prezentuje okrągłe kształty, mogą być obrazy w prostokątnych i kwadratowych ramach, zawieszone na ścianach, ustawione na komódkach, regałach z książkami, jak i na kominku.

Lampy o okrągłych lub owalnych kloszach, ciekawie prezentują się zawieszone na suficie, na planie kwadratowych, zdobnych kasetonów. Jest klasyka, ale i nuta kontrastu, który nadaje wyrazistości. W prostocie tkwi siła, co nie oznacza, że ta prostota musi być nudna i banalna. Przekonują do tego przepiękne lampy ze sklepu Azzardo.com.pl, które w umiejętny sposób łączą technologię, z jakością i estetyką, a do tego wciąż modną geometrią.

Okrągłe reflektorki, to połączenie czegoś bardziej nowoczesnego, wpisującego się chociażby w wystroje loftów i wnętrz industrialnych, ale z miejscem na pożądaną klasykę. W niewielkich reflektorkach, ale i tych sporych rozmiarów lub pośrednich, widniejących w lampach podłogowych, spotyka się duch sceny, kina i współczesności, z klimatem retro i tradycyjnym.

Klasyczny kwadrat, bliższy nowoczesności

Kwadrat – klasyczny i kanciasty. Kwadratowe lampy kojarzą się z nowoczesnymi wnętrzami. Znajdujemy pośród nich modne ostatnio spot lighty, jak i naświetlacze. Bardzo proste patrząc na nie od zewnątrz, choć pod oprawą skrywają nowoczesną technologię, w tym chętnie wybierane dziś LED-y.

Walory funkcjonalności najbardziej wysuwają się na prowadzenie, patrząc na wspomniane lampy. Niewielkie rozmiary, zwykle paleta podstawowych kolorów, a do tego szlachetne materiały. Nieco błysku lub wykończenie matowe. Kilka dobrze nam znanych cech, uniwersalnych, ale jednak jako całość, przynoszących wystrojom domowym klasę i elegancję.

Im prościej, tym lepiej

Obecne trendy przewidują sporo miejsca dla naprawdę prostych rozwiązań. Takich, których nie trzeba sprzątać godzinami, obchodzić się z nimi jak z jajkiem, by czegoś nie uszkodzić. Na wymianę szukać kolejnych elementów, które uległy awarii i są trudno dostępne. Ten opis z powodzeniem może dotyczyć lamp. Faktycznie, w niektórych aranżacjach aż prosi się o masywny, obszerny i ociekający luksusem żyrandol z mnóstwem punktów świetlnych. Na co dzień jednak szukamy propozycji, które nie wiążą się z zabieraniem mnóstwa przestrzeni i czasu, by w ogóle z nich korzystać.

Mając do dyspozycji oświetlenie składające się z kilku elementów, liczymy na precyzję wykonania i wysoką jakość. Trwałość na długie lata, a to właśnie są w stanie zaoferować klasyczne modele oświetlenia.

Dla wymagających niecodziennego połączenia

Miłośnicy klasyki potrafią być najbardziej wymagający. Lampa ma ich chwycić za serce i sprawić, że aranżacja zasłuży na miano tej, którą będzie się wspominać, podziwiać i opowiadać o niej innym. Mając takie gusta można szukać pośród oświetlenia, które jest klasyczne, ale w niecodzienny sposób. Chodzi o niebanalne połączenia. Prosty design, ale zastosowanie i drewna, i metalu, i szkła. Dla efektu, który zachwyca. Wśród kształtów zaś może być to okrągła podstawa, za to innego rodzaju geometria zastosowana w punktach świetlnych. Im ciekawiej, tym lepiej, byleby pozostać w kategorii produktów klasycznych.

Nie zapominając o walorach praktycznych

Oświetlenie dziś ma dekorować, ale nie można zapominać o jego walorach praktycznych. Światło, które tylko zdobi, w końcu stanie się ozdobą niechcianą. Przyjdzie chęć, by je wymienić, a przecież lampy to niemały wydatek.

Szukając prostoty i klasyki, trzeba przez cały czas mieć w głowie plan. Gdzie i w jakim celu będzie ustawiona dana lampa. Dzięki temu uda się znaleźć równowagę pomiędzy estetyką, a praktycznym zastosowaniem, z miejscem na tę wymarzoną, świetlną dekorację.

Trendy modowe w oświetleniu corocznie zaskakują. Jedne lampy podobają nam się bardziej, inne budzą skrajnie różne emocje. Klasyka i geometryczne kształty to jednak połączenie, wobec którego trudno przejść obojętnie, jak i które nigdy z mody nie wyjdzie. Przyglądajmy się mu, bo być może zamiast świecidełek na suficie w niezliczonej liczbie, przekonamy się, że minimalizm jest nam naprawdę bliski.

No votes yet.
Please wait...