Projekty współczesnych wnętrz odznaczają się różnorodnością. Niektórych ludzi wręcz odstrasza mnogość propozycji, zwłaszcza ze względu na to, że niejednokrotnie wybranie jednej opcji, musi wiązać się z porzuceniem drugiej. Na szczęście istnieją rozwiązania takich sytuacji. Szczególnie pomocne w tym względzie będą narożniki modułowe, których istotą jest dostosowywanie się do potrzeb określonego projektu. Z kolei najważniejszym określeniem, jakie powinniśmy z nimi łączyć, jest wielofunkcyjność.

Systemy modułowe w narożnikach

System modułowy umożliwia skonfigurowanie dla siebie mebla w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadał na nasze osobiste potrzeby. W zależności od dostępnych w danym modelu rozwiązań, Klient może wybrać określoną liczbę części w narożniku, dzięki czemu może wpływać na jego wielkość, sposób ułożenia albo liczbę i rodzaj dostępnych udogodnień. Najłatwiej jest sobie wyobrazić listę elementów, spośród których wybiera się te, które nas interesują i łączy w jeden mebel. Modułowy narożnik można dowolnie modyfikować do momentu montażu, ponieważ wtedy wszystkie części zostają ostatecznie połączone i nie ma już możliwości zmiany ich położenia. Najistotniejsze jest więc pełne przemyślenie tego, czego oczekujemy od produktu końcowego.

Funkcja spania

Do najważniejszych zadań modułowego narożnika należy możliwość jego pełnego wykorzystania zarówno za dnia, jak i w nocy. Salon jest miejscem, w którym często powstaje potrzeba ugoszczenia kogoś na dłuższy czas. Na takie sytuacje właśnie najlepiej sprawdzą się systemowe rozwiązania w łóżku. Wielofunkcyjność nie może obyć się bez pojemnika na pościel, którą można będzie dyskretnie ukryć we wnętrzu narożnika. Każdy, kto miał szczęście korzystania z takich dobrodziejstw wie, jak ważny jest to element całego wyposażenia. Zwracajmy więc swoją uwagę na takie aspekty i nie dawajmy się nabrać na produkty, uciekające się do jakichś półśrodków.

Każdy narożnik modułowy powinien również oferować pewne ekstra funkcjonalności. Tutaj mamy pełną dowolność. Możemy poprosić w salonie o taki egzemplarz, w którym będzie obecny schowek na alkohol, swoisty barek, panel audio i wiele więcej propozycji, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się wielozadaniowością takiego mebla w pełnej krasie. Zawsze jednak pamiętajmy, że dostępność określonych opcji może być uzależniona od konkretnego modelu narożnika, dlatego nie spieszmy się podczas zapoznawania się z opisem danego produktu.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...