Przy zakupie kabiny wolnostojącej, trzeba wziąć pod uwagę sporo czynników, takich jak ciśnienie wody czy ułożenie rur. Wraz ze specjalistami z topsanit.pl stworzyliśmy poradnik, dzięki któremu kupno prysznica stanie się mniej problematyczne.

Kabiny wolnostojące – kiedy warto się na nie zdecydować?

Kabiny, które uzyskujemy dzięki zamontowaniu wolnostojących ścianek prysznicowych, są jednymi z najbardziej wyjątkowych sprzętów, które mogą znaleźć się w naszej łazience. Jednak ich zalety nie kończą się jedynie na aspektach wizualnych. Kabiny wolnostojące pozwalają nam na samodzielny dobór takich komponentów jak baterie łazienkowe, głowice prysznicowe czy akcesoria. Dzięki temu możemy stworzyć taką armaturę, która idealnie wpasuje się w nasze gusta i spełni wszelkie oczekiwania.

Baterie łazienkowe, które pasują do kabin wolnostojących

Wybór baterii łazienkowych jest ogromny. Do najpopularniejszych ich rodzajów należą baterie:

  • ręczne,
  • termostatyczne,
  • ukryte,
  • automatyczne,
  • panele prysznicowe.

Dwa ostatnie zasługują na więcej uwagi. Baterie elektryczne (zwane również automatycznymi) zapewniają natychmiastowo gorącą wodę, są odpowiednie do większości systemów wodnych, a także tanie i łatwe w instalacji. Z kolei zaletami paneli prysznicowych jest ich wyjątkowa łatwość obsługi i montażu oraz szeroka gama dostępnych stylów i kolorów. Świetnie wyglądają one w towarzystwie kabin wolnostojących i takie baterie łazienkowe będą stanowić ważny punkt dekoracyjny.

Wybór głowicy prysznicowej

Właściwa głowica prysznicowa jest ważną częścią wyboru nowego prysznica. Głównymi typami głowic są stałe i ręczne. Oba rodzaje są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, w tym nowoczesnych i tradycyjnych.

Stałe głowice prysznicowe wpisują się w designerskie projekty. Zapewniają odświeżający efekt deszczu. Wyglądają zjawiskowo, chociaż mogą nie być praktycznym rozwiązaniem w rodzinnej łazience. Opcją w tym przypadku byłoby dopasowanie do zestawu szyny, dzięki której możemy kontrolować wysokość głowicy.

Akcesoria do łazienki

Przy kabinach wolnostojących najlepiej sprawdzi się również dobór wyselekcjonowanych akcesoriów łazienkowych, które zwiększą komfort użytkowania z armatury. Niezwykle przydatne okażą się półki na kosmetyki, wieszaki na ręczniki czy nawet składane siedziska. Wszystkie z tych przedmiotów występują w niezliczonych kolorach i modelach, więc na pewno nie będziemy mieć problemu z dopasowaniem ich do stylu kabiny prysznicowej i łazienki.

No votes yet.
Please wait...