Uwielbiasz gotować i oglądać telewizję? Jeśli chcesz jednocześnie przygotowywać pyszne posiłki lub piec wyśmienite ciasta i oglądać kolejne epizody ulubionego serialu, nie ma innej rady – musisz mieć telewizor w kuchni. Dzięki temu gotowanie w domowym zaciszu będzie dla ciebie jeszcze przyjemniejsze.

Wybór odpowiedniego telewizora do kuchni nie jest sprawą oczywistą. Odbiornik musi nie tylko dobrze komponować się z wystrojem wnętrza, ale też dobrze spisywać się w warunkach zwiększonej wilgotności powietrza, jakie zazwyczaj panują w kuchni. Jaki zatem telewizor wybrać do kuchni oraz gdzie go umieścić? Praktyczne wskazówki na ten temat znajdziesz poniżej.

Wielkość telewizora

Wybierając telewizor do salonu, decydujemy się zazwyczaj na jak największy odbiornik, aby zyskać komfort oglądania. W przypadku kuchni zasada im większy tym lepszy, wcale jednak się nie sprawdza. Z reguły kuchnia jest pomieszczeniem mniejszym niż salon, dlatego telewizor, który w niej umieścisz również powinien być mniejszy. Odbiornik liczący maksymalnie 32 cale będzie dobrym rozwiązaniem do kuchni, ponieważ zapewni komfort oglądania i jednocześnie nie zaburzy funkcjonalności pomieszczenia.

Rodzaj odbiornika

Jeszcze do niedawna najpopularniejszymi spośród płaskich telewizorów były plazmy, jednak obecnie wyparły je modele LCD. Matryce tych telewizorów mogą być podświetlane za pomocą systemu LED lub OLED. Te drugie cechują się wprawdzie doskonałym odwzorowaniem kolorów oraz szerokim kątem widzenia, co pozwala dogodnie oglądać telewizję z różnych miejsc. Niestety telewizory OLED są również wrażliwe na działanie wilgoci, dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do kuchni będzie telewizor LED. W poszukiwaniach konkretnego modelu z pewnością przyda ci się ranking telewizorów.

Dobrym rozwiązaniem w kuchni z pewnością będą telewizory typu smart, czyli takie, które zapewniają jednoczesny łatwy dostęp do Internetu. Dzięki temu, jeśli będziesz chciał sprawdzić jakiś przepis czy przeczytać wskazówki kulinarne, zrobisz to za pośrednictwem telewizora.

Gdzie go umieścić?

Telewizor w kuchni nie jest oczywistym elementem wystroju, dlatego wkomponowanie go do aranżacji wnętrza może być dość kłopotliwe. Miejsce dla odbiornika najlepiej jest zaplanować na etapie projektowania całego wnętrza. Telewizor powinien znaleźć się w takim miejscu, abyś mógł wygodnie go oglądać podczas przygotowywania posiłków oraz ich spożywania. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie telewizora na osobnej ścianie, która znajduje się naprzeciw blatu roboczego. Warto także zdecydować się na specjalne ramię, dzięki któremu będziesz mógł zmieniać kąt ułożenia telewizora. W ten sposób sprawisz, że możliwe będzie oglądanie telewizji z różnych części pomieszczenia.

W sprzedaży dostępne są również specjalne odbiorniki przeznaczone do zabudowy kuchennej. W takim przypadku telewizor może być obudowany w podobny sposób, jak piekarnik czy kuchenka mikrofalowa.

Jak widać poszukując telewizora do kuchni, należy mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Dzięki nim jednak można dobrać idealny model do swojej kuchni i w efekcie cieszyć się gotowaniem i jednoczesnym oglądaniem ulubionych programów.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...