Wybierając okna do domu decydujemy o ich kształcie, usytuowaniu, zastosowanym materiale. Dziś już wiemy, że utrata domowego ciepła, nie tylko w sezonie grzewczym, ma kolosalne znaczenie, stąd zaczynamy się zastanawiać, jakie rozwiązanie będzie najbardziej korzystne. Za okna pasywne trzeba zapłacić więcej niż za tradycyjne, jednak stosunkowo szybki zwrot inwestycji i minimalizowane koszty ogrzewania utrzymujące się przez cały czas użytkowania, zdecydowanie przekonują.

Okna pasywne wyróżniają się pod względem budowy. Charakteryzuje je zwykle zastosowanie przynajmniej trzech szyb, co gwarantuje wysoką termoizolacyjność. O wskaźniku tym informuje wartość Uw, która podawana jest przez producenta. Produkty pasywne mają zwykle Uw na poziomie niższym niż 0,8 W/m2K. Wyższe wartości oznaczają okna energooszczędne. Najtańsze rozwiązania, pochodzące zwykle z marketów budowlanych, niestety oscylują przeważnie w granicach 1,6 W/m2K, choć takie Uw bądź wyższe, jest zabronione do stosowania w Polsce. Jak uchronić się przed produktami tego typu?

Kluczowym staje się wybór rzetelnej i sprawdzonej oferty, a takową są produkty domel.pl. Firma oferuje wysoką jakość, zachowanie pożądanych parametrów, doskonałą izolacyjność cieplną, jak i dźwiękową oraz potwierdzenie właściwości okien przez stosowne certyfikaty – Instytutu IFT Rosenheim, Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oraz Centre of Building Construction Engineering.

No votes yet.
Please wait...